Tahrir Şam’ın Liva Aksa grubu hakkında yeni açıklaması

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 24 Şubat 2017 | 27 Cemaziyelevvel 1438 Cuma 15:35

Tahrir Şam’ın grubu ile yaşanan çatışmalar hakkında Ümmetin kalbi mutmain olsun diye açıklamada bulundu:

 

LİVA AKSA GRUBU HAKKINDA AÇIKLAMA
Hamd alemlerin Rabbi Allah’a mahsustur. Salat ve selam Rasulullah’a, aline ve ashabına olsun. Bundan sonra;
7. senesine dayanan , despot rejimden kurtulmayla beraber özgürlük yoluna teşvik etmeye, güç ve kudret olarak daha kuvvetli, fikir ve düşünce olarak daha bilinçli, hamiyet ve fedakarlık olarak daha cömert davranmaya devam etmektedir. Tamamı, azimeti elden bırakmadan kararlı adımlarla arzulanan zaferi gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

Despot rejime karşı yapılan özgürlük savaşma “bela, şiddet ve sabrı gerektiren afetlerin” eşlik etmesi hayatın kurallarından olduğu gibi ve cihadın kendi içinde “entrikaların ve tehdit ifade eden tehlikelerin” olması da aynı kurallar kapsamındadır. Söz konusu entrika ve tehlikeler, mazlumlara yardım etme erdeminden onları tekfir edip öldürmek, rejimin düşmesini ve topraklarımızın özgürleşmesini amaçlayan müzakere görüşmelerinde ve siyaset meydanlarında kahramanlıkların ve fedakarlıkların öne çıkartılması yerine en ucuz bir şekilde satılıp alandan özgürlük ve cellattan merhamet dilenmek gibi cihat ehlini doğru yolundan saptırma gayretindedir.

Halkımıza ve devrimimize karşı sorumluluklarımızdan yola çıkarak kurulduğundan itibaren Tahrir Şam Heyeti özgür halkına, ifrat ve tefrite düşmeden gücü yettiği oranda fedakârlıklarını koruyacağı ve devrimin amaçlarını gerçekleştireceği yönünde söz vermiştir. Bu bağlamda 13 Şubat 2017 tarihinde Tahrir Şam Heyeti, elinde hiçbir delil ve kanıt olmaksızın masum insanların kanlanın döken Harici Liva Aksa grubunu, ’nın kuzey kırsalında çıkartmıştır. Bütün Müslümanların intikamını almak ve mazlumlara destek olmak için şehitler vererek bu Harici grubu hezimete uğrattığı şiddetli çatışmaların ardından mıntıkalardan zelil bir şekilde çıkmalarına mecbur bırakmıştır. Ki bu mıntıkalar, Müslümanın can ve malının, mücahidin ve ribatının güvende olacağı cihat ehlinin denetiminde olsun.

Bu bağlamda Harici grup Liva Aksa ile çatışmalarımızın bittiğini duyuruyor,
Harici cemaatlerle ilişkili güvenlik ağlarını araştırmaya devam ettiğimizi, bütün Müslümanların selametini korumak ve yolların güvenliğini sağlamak için daha fazla denetim noktaları oluşturacağımızı vurguluyoruz.
Hamd alemlerin Rabbi Allah’a mahsustur. 

23 Şubat 2017

Şam’ı Özgürleştirme Heyeti

Fetih Medya – Özel Haber

Fetih Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın