Suudi Arabistan: Erdoğan, Veliaht Prens’i hedef göstermedi!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Kasım 2018 | 12 Rebiülevvel 1440 Salı 17:45

Bakanı Adil el Cubeyr, uluslararası basına yansıyan ve Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nın () Cemal Kaşıkçı’nın öldürülme emrini Veliaht Prens Selman’ın verdiğini düşündüğünü içeren hakkında açıklamada bulundu. Cubeyr böyle bir iddianın kabul edilemeyeceğinin altını çizerek tarafından hazırlanan raporlarda Veliaht Prens’in cinayetten dolayı suçlanmadığını hatırlattı. Bakanı, “Krallıkta şuna inanıyoruz ki Veliaht Prense yönelik bu tarz ithamlar kesinlikle asılsız. Ve biz kesinlikle böyle bir şeyi kabul etmiyoruz” dedi.

Basına yansıyan CIA’in iddialarının resmiyet taşımadığını belirten Cubeyr, “Bunlar sadece basına sızdırılmış ve resmi olmayan şeyler. Ve şunu fark ettim ki bu bilgiler kesinleşmiş sonuçlar üzerine değil değerlendirmeler üzerine temellendirilmiş” ifadelerini kullandı.
“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, VELİAHT PRENSİ GÖSTERMEDİ”

Cumhurbaşkanı ’ın da açıklamalarında öldürülme emrinin en üst düzey Suudi liderlerinden geldiği açıklamasını da değerlendiren Cubeyr, “Bu açıklamada Veliaht Prens hedef gösterilmiyor” dedi.
“VELİAHT PRENS BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZ”

Suudi Arabistan’ın ‘İki Kutsal ’nin Hizmetkarı’ olduğunu belirten Bakan, “Veliaht Prens bizim kırmızı çizgimiz. Ona zarar vermek için yapılan bu tarz girişimlere izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın