Suriye’nin doğusuna hava saldırısı: 28 DAEŞ militanı öldürüldü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Ağustos 2018 | 25 Zilkade 1439 Salı 20:58

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nin (SOHR) verdiği bilgiye göre, öncülüğündeki Uluslararası ’ne ait savaş uçaklarının Suriye’nin doğusundaki DAEŞ örgütüne ait mevzilere düzenlediği bombardımanda, en az 28 DAEŞ militanı öldü.

ve Kürt savaşçıların oluşturduğu (), Uluslararası Koalisyon Güçleri’nin hava desteğiyle, Suriye’nin doğusundaki Deyr-i Zor kenti yakınlarında DAEŞ kontrolünde kalan son bölgelere yönelik kara operasyonlarını sürdürüyor.

Koalisyon güçlerinin bombardımanlarına ilişkin bilgi veren SOHR Müdürü Rami Abdurrahman, “Koalisyona ait savaş uçakların ve SDG’ye bağlı topçu birliklerinin Deyr-i Zor kenti yakınlarındaki DAEŞ mevzilerine düzenlediği bombardımanlarda, en az 28 DAEŞ militanı öldü” dedi.

Ölü sayısı artabilir

Bombardımanların devam ettiğini ve ölü sayısının artabileceğini ifade eden Abdurrahman, bölgede DAEŞ kontrolünde sadece küçük bir bölgenin kaldığını sözlerine ekledi.

Uluslararası Koalisyon Güçleri bünyesinde bulunan Fransız General Fransua Bariso, Temmuz sonu yaptığı açıklamada, DAEŞ terör örgütünün elinde sadece Deyri Zor’a bağlı Ebu Kemal ve Hecin beldeleri arasındaki sınırına yakın küçük bir bölgenin kaldığını söylemişti.

Bölgede sadece birkaç yüz DAEŞ militanı kaldığına işaret eden Bariso, buna karşılık Deyr-i Zor kırsalındaki çatışmaların birkaç ay daha süreceğini ifade etmişti.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın