Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Suriyeli Muhaliflerden kimyasal silah iddiasına yalanlama

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Ekim 2019 | _19 _Ekim _2019 Cumartesi 20:22

Suriye Geçici Savunma Bakanlığı, “Barış Pınarı Harekatı’nda yer alan ’nun kimyasal kullandığına dair iddiaları reddediyoruz” dedi

Suriye Geçici Hükümeti Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı‘na katılan Suriye Milli Ordusu’nun (SMO) “ kullandığına” yönelik iddiaların tamamen gerçek dışı olduğunu belirtti.

Suriye Geçici Hükümeti Savunma Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, “Barış Pınarı Harekatı’nda yer alan SMO’nun kimyasal silah kullandığına dair iddiaları reddediyoruz. SMO’nun uluslararası yasaklanmış bu silahlara sahip olduğu söylentilerini de yalandır.” ifadeleri kullanıldı.

Muhaliflerin, kimyasal silahların kullanımını ve üretimini yasaklayan uluslararası anlaşmalara bağlı olduğu vurgulanan açıklamada, “ medyasında, ‘Barış Pınarı Harekatı’nda kullanıldı ve kullanılabilir’ iddiaları, kötü niyetli ve yalandan ibarettir.” değerlendirmesine yer verildi.

– “Uluslararası toplumu, kınamaya davet ediyoruz”

Açıklamada, söylentilerin örgütü ve destekçilerince ortaya atıldığına işaret edilerek, şunlar kaydedildi:

/PKK terör çeteleri ve destekçileri, kayıplarının üzerini kapatmak ve Suriye Milli Ordusu ile ordusunun destansı başarılarının önemini küçümsemek için bu tür yalanlara başvurmaktadır. Bu tür yalan iddiaları şiddetle kınıyoruz. Uluslararası toplumu, /PKK’nın uluslararası kamuoyunu kandırmaya çalışmasını kınamaya davet ediyoruz.”

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.