Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Suriyeli aşiretlerden Türkiye’ye çağrı: Münbiç’i kurtarın

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Ekim 2019 | _20 _Ekim _2019 Pazar 19:28

- sınırındaki Azez ilçesinde toplanan Aşiretler ve Kabileler Meclisi, “Münbiç ilçesinin kurtarılmasını” istedi

Toprakları, örgütü işgali altındaki Suriye Aşiretler ve Kabileler Meclisi, Barış Pınarı Harekatı’nı desteklediklerini belirterek, harekat kapsamında ilinin “Münbiç ilçesinin de kurtarılması” çağrısında bulundu.

Merkezi Suriye’nin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesinde bulunan Suriye Aşiretler ve Kabileler Meclisi, Münbiç ilçesi için toplandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na verilen toplantıda, 2016’dan bu yana YPG/PKK’lı teröristlerce işgal edilen ve son günlerde Beşşar rejimi güçlerinin de girdiği Münbiç ilçesinin, askeri muhaliflerin kontrolüne girmesi çağrısı yapıldı.

Toplantıya, Münbiçli aşiretler temsilcilerinin yanı sıra Suriye Milli Ordusu (SMO) komutanları da katıldı.

– “Münbiç ve Aynularab’ı fethedeceğiz”

üyesi Ebu Ali Succo, yaptığı açıklamada, “Münbiçli kardeşlerimiz, ilçelerinin kurtarılması çağrısı yapılması için bugün burada bir toplantı düzenlememizi istedi.” dedi.

Succo, Barış Pınarı Harekatı’nın bölgeyi terörden temizleyeceğine işaret ederek, “Biz, Suriye’nin toplumsal dokusunun bir parçasıyız. Kurtarılan bölgelere girmeye hazırız. Biz, bu toprakların sahibiyiz. Münbiç’i inşa etmek istiyoruz. Allah’ın izniyle Münbiç ve Aynularab’ı fethedeceğiz. Bütün Suriye’yi özgürleştireceğiz.” diye konuştu.

Meclis üyesi Cemal Hudayr, topraklarının YPG/PKK işgali altında olduğunu belirterek, topraklarını terörden kurtaracaklarını kaydetti.

Kaynak:

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.