Suriye’den iki Türkiyeli Müslüman …

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Aralık 2017 | 25 Rebiülevvel 1439 Çarşamba 03:10

kırsalında devam eden çatışmalarda iki Türkiyeli ’ın bombalarına hedef olduğunun bilgisi geldi.

Hama’da ribat esnasında meydana gelen saldırıda 2’si Türk biri toplam 3 kişi hayatını kaybetti. Muhaliflerin safında savaşan rejimi bombardımanında hayatlarını kaybedenler arasında iki Türk’den birinin evli olup, ’da oturan ve Fayans işi ile uğraşan Erol K. olduğu açıklandı. Diğer Türk’ün ise İstanbul’dan olduğu açıklanarak ismi henüz açıklanmadı.

Güzel ahlakıyla da göz dolduran iki Müslümanın haberini ulaştıran kaynak Medya’ya şu açıklamada bulundu:

“Her iki kardeşimizden Allah razı olsun. Biz onlar hakkında hayırdan başka bir şey bilmiyoruz. Onlar bu topraklara zalimden dolayı istimdat eden halkı kurtarmaya geldiler. Onlar dinlerinin gereği olarak mazlum ve mustazaflara destek olmak için geldiler. Onları özlemi şehadet idi. işte bugün buna kavuştular. Onlar için artık bu dünya sayfası kapandı. Sonsuz br hayat başladı. Yeşil kuşların kursaklarında gezecekleri cennetlerde uçmak üzere… Peygambere komşu olacakları bir son için burada mücadele veriyorlardı. Allah onlardan kabul etsin. Biz kimseyi Allah katında temize çıkarmıyoruz. Biz onların mücadeleleri ile şehid olduklarına inanıyoruz. Rabbim bu zannımızda bizi haklı çıkar. Kardeşlerimizi bize şefaatçi eyle…

Kardeşlerimizin her üçünün de cenazesi kendileri herhangi koku ya da misk sürünmemiş olmalarına rağmen mis gibi kokuyor. Kanlarından gelen bu koku bizlere ikramdır. Bu koku Yüce Allah’ın davetinin kokusudur.. Bu koku bizim kendisine çağrıldığımız şeyin kokusudur. Allah bizleri ona layık kılsın. Geçici dünyanın meta ve gururu sizi aldatmasın. Sizi Allah ile oyalayanlarla yaka yakaya gelmeden evvel, hakkın sesine kulak verin. Mazlum ve mustazaf halklara canınızla buna güç yetiremezseniz malınızla sahip çıkın.”

Fetih Medya – Özel    

   Fetih Medya Fetih Medya   Fetih Medya Fetih MedyaFetih MedyaFetih MedyaFetih Medya      Fetih Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın