Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Suriye’deki teröristler nereye gidiyor?

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Ekim 2019 | 22 Safer 1441 Pazartesi 17:50

Askeri kaynaklardan verilen bilgilere göre bölgeyi terk eden teröristler bu 120 saatlik süreç içerisinde Suriye’nin şehrine doğru ilerliyor..

Askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre, 23.000 feet yükseklikten teröristlerin ayakkabıları bile tespit edilebiliyor.

Açıklamada, Türkiye‘nin ile örtülü bir anlaşması olduğu iddiaları tamamen gerçek dışı olduğu açıklandı. ile hiçbir anlaşmaya girmediği duyuruldu. ile koordineli çalışmanın sorunsuz şekilde devam ettiğine dikkat çekildi.

TERÖRİSTLER NEREYE GİDİYOR?

Askeri kaynaklardan verilen bilgilere göre bölgeyi terk eden teröristler bu 120 saatlik süreç içerisinde Suriye‘nin Haseke şehrine doğru ilerliyor… Şu ana kadar bölgeden 125 araçlık çıkışı oldu. Tüm bölgede 10-15 bin silahlı terörist olduğu biliniyor. Harekatın ilerlemesi ile terör örgütünün sözde liderlerin bölgeyi anında terk ettiği ortaya çıktı.

30000 tır silah yardımı yapıldığı teröristlere 30-35 bin kişilik silahlı gücü donatacak seviyede hafif ağır silah mühimmat olduğunu değerlendiriliyor. Terör örgütü en az 650 DEAŞ’lıyı serbest bıraktı.

Operasyon başladığın günden bu yana olan terörist sayısı 40’ı geçti. Yakalanan ve yaralananlar ile birlikte toplam sayı ise 90’ı buluyor.

Mutabakata göre Türkiye’nin 440 kilometrelik alanda güvenli bölgeye oluşturmak olduğu açıklandı. Türkiye’nin sivilleri aldığı iddiaları tamamen yalan çıktı. Yapılan açıklamaya göre; hedefler kesinlikle Ateş altına alınmıyor orada bir dahi olsa ateş etki altına alınmıyor. Fakat giyinen teröristler takip ediliyor. Türkiye, M4 kara yolunun güneyi kontrol edilecek şekilde düzen aldı.

Türkiye’nin Suriye Savunma Bakanlığı ile görüştüğü iddiaları ise yalanlandı.

Terör örgütü çok uzun tüneller kurdu Hudut hattı boyunca mevzi sistemleri yaptıkları tespit edildi. Mevziler Arasında 2 kilometre gibi olanlar var yer altından bağladıkları tüneller var Şehir içinde ise evden eve tüneller kurdukları açıklandı.

Askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre; yarın saat 22:00’da bölgede terörist varsa etkisiz hale getirileceği açıklandı.

Yapılan açıklamada, şu an 120 kilometrelik alan tamamının ’nın kontrolü altında olduğu, tüm teröristlerin görüldüğü fakat verilen süre bitene kadar beklendiği vurgulandı.

Kaynak: Haber7

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.