Suriye’deki DAEŞ’lileri MİT sorguluyor!

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Ocak 2017 | 9 Rebiülahir 1438 Cumartesi

Türk Slahlı Kuvvetleri (TSK)’nin yürüttüğü Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında PKK/PYD ve DAEŞ’a karşı oluşturulan TSK-MİT-ÖSO işbirliği, Türkiye’deki terör saldırılarını önlemek üzere de devreye sokuldu.

 

Fetih Medya

 

Artan bombalı saldırı ve suikastlerin Suriye’den gelen teröristlerce gerçekleştirilmesi üzerine soruşturmalar sınır ötesine uzandı. ÖSO güçleri bölgede kaçakçılara yönelik operasyon başlattı.

 

Fetih Medya  Fetih Medya

 

PYD ve DAEŞ ile işbirliği yapan kaçakçılar gözaltına alınarak sorgulanıyor. Türkiye’nin paylaştığı istihbarat bilgileri doğrultusunda ÖSO güçleri, saldırılarla ilişkili olabilecek kişileri yakalayıp sorguluyor. Zanlıların sorgu işlemlerine zaman zaman Türk istihbarat personeli de katılıyor.

 

Fetih Medya  Fetih Medya  Fetih Medya

 

 

Konuya ilişkin bilgi veren bölge kaynakları, bugün sınırın tamamen kapatıldığını, radar, kamera ve ışıklarla donatıldığını ve kaçakçılığın zorlaştığını vurguladı. Bölgede kaçakçılık faaliyetlerinin hayli azaldığını, sınırın artık kolay kolay aşılamadığını vurgulayan kaynaklar, son günlerde Suriye’nin kuzeyinde çok sayıda ismin sorgulandığını, alınan ifadeler doğrultusunda suçüstü yapıldığını kaydediyor.

İlgilinizi Çekebilir:  BAE Dışişleri Bakanı'ndan Ermeni soykırımı iddialarına destek

Suriyeli bir Türkmen, “Bilinen isimler var, onları sorguluyoruz. Türkiye’nin elinde isim oluyor, bunları toparlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi 

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?