Suriye’deki gönüllü doktordan Erdoğan’a çağrı: Pilotu yargıla

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Mart 2017 | 6 Cemaziyelahir 1438 Pazar 21:22

’de gönüllü olarak doktorluk yapan Dr. Şacu’l İslam, ’a seslendi. Yedinci yılına giren savaşta Suriye’de savaştan en çok etkilenen kesimin siviller olduğunda şüphe yok. Özellikle rejiminin hava saldırıları sonucu her gün onlarca sivil yaralanıyor, sakat kalıyor yahut yaşamını yitiriyor.
Dün Suriye’de Esed rejimine bağlı bir MiG 21 uçağı, muhalif güçlerin kontrolündeki İdlib ve çevresini bombaladığı esnada tarafından hedef alınarak düşürüldü. sınırları içerisine düşen uçağın pilotu, tarafından sağ olarak bulunarak hastahaneye kaldırıldı. Pilotun hayati tehlikesi bulunmazken, taburcu edilmesinin ardından işleyecek süreç de şimdiden merak konusu. makamları olayın henüz değerlendirme aşamasında olduğunu belirtti.
Suriye’de gönüllü olarak bulunan ve İdlib’de faaliyetlerini sürdüren Dr. Şaçu’l İslam, konuya ilişkin bir video yayınlayarak Erdoğan’a “savaş suçu işleyen pilotu yargılama” çağrısı yaptı. Türkiye halkından da bunun gerçekleşmesi için yetkili makamlara baskı yapmalarını isteyen Dr. Şacu’l İslam, “savaş suçlusunun adalete teslim edilmesi gerektiğini” ifade etti.
Fetih Medya
Kaynak: Mepa News

– Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın