Suriye’de yüz binlerce kişi ekmek bulamıyor!

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Kasım 2016 | 16 Safer 1438 Çarşamba

Fetih Medya  Suriye’deki mülteci kampları ile Beşşar Esed güçlerinin saldırısına maruz kalan bölgelere ulaşan ekmek ve un yardımında başlayan kesintiler nedeniyle yüz binlerce kişi ekmek bulamıyor.

Suriye’de yaklaşık 500 bini Türkiye sınırındaki kamplarda, geri kalanı İdlib, Lazkiye, Halep ve Hama gibi iç kesimlerde yaşayan yaklaşık 1 milyona yakın sivile ekmek ve un yardımı yapan İHH İnsani Yardım Vakfı’nın stokları, bağışların azalması nedeniyle en alt düzeye indi.

“Bağışlar Azaldığı İçin Un Stoklarımızı Tamamlayamıyoruz”

İHH Suriye Koordinatörü Erhan Yemelek, un stoklarının iyice azaldığını, sınır boyunda ve iç kesimlerde destekledikleri pek çok fırının faaliyetinin geçici olarak durduğunu söyledi.

Yemelek, 5 gün öncesine kadar Suriye’de, yardım gönderdikleri fırınlarla beraber günlük 2 milyon ekmek dağıttıklarını ancak bu sayının şu ân 150 bine düştüğünü dile getirdi.

Suriye içinde 42 fırına düzenli un yardımı yaptıklarını bildiren Yemelek, bu amaçla aylık 2 bin 50 ton una ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

İlgilinizi Çekebilir:  Tahriru’ş Şam, Suriye'deki tüm grupları birleşme için toplantıya çağırdı.

Yemelek, “Bağışlar azaldığı için un stoklarımızı tamamlayamıyoruz. Durumun normale dönmesi için çalışmalarımız sürüyor.” dedi.

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?