Suriye’de ŞFC’nin konum bilgilerini kim sızdırdı?

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Ocak 2017

Koalisyon uçaklarının son günlerde Şam’ın Fethi Cephesi’ni hedef alması, bombardımanın özellikle ŞFC’nin mensuplarına yönelik nokta atışı olması akla bir çok soruyu beraberinde getirdi.

Rusya ve Türkiye’nin garantörlüğünde, Esed rejimi ve Özgür Suriye Ordusu arasında gerçekleşen ateşkesten sonra ŞFC lider kadrosu ve bugün de büyük bir karargahının hedef alınması, ÖSO’nun ŞFC’ye mensup kişi ve karargahlarının koordinat bilgilerinini Rusya ve koalisyon güçlerine sızdırdı mı şüphelerini uyandırdı.

ÖSO’nun söz konusu ateşkeste yer alan heyetinden yapılan açıklamaya göre ise, Suriye’deki gruplar üzerine oyun oynandığını, ve bu şekilde aralarında çatışma yaratılmaya çalışıldığı savunuyor.

Aynı kaynaklar ateşkes sürecinde bombardıman olmaması için, genel olarak muhaliflerin olduğu bütün bölgelerin haritasının Rusya’ya verildiğini, ancak özel olarak grupların yerlerini belirtilmediğini iddia ediyor.

ÖSO heyeti, bu tarz söylentilerin yalan ve iftira olduğunu, gerçeklik yönünün olmadığını belitti.
ŞFC’den yapılan açıklamada koalisyon uçaklarının İdlip’te bir karargahlarını hedef aldığını ve 25 üyesinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.
Rusya’nın garantörlüğünde rejim güçleri ve ÖSO güçleri arasında imzalanan ateşkes anlaşmasında, ŞFC’nin hariç tutulacağı vurgulanmıştı.

İlgilinizi Çekebilir:  Uluslararası Koalisyonun Suriye’deki Sortileri Ve Vurduğu Hedefler

Fetih Medya – Özel Haber

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?