Suriye’de ŞFC’nin konum bilgilerini kim sızdırdı?

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Ocak 2017 | 6 Rebiülahir 1438 Çarşamba 04:34

uçaklarının son günlerde Şam’ın Fethi Cephesi’ni hedef alması, bombardımanın özellikle ŞFC’nin mensuplarına yönelik nokta atışı olması akla bir çok soruyu beraberinde getirdi.

ve ’nin garantörlüğünde, ve Özgür Ordusu arasında gerçekleşen ateşkesten sonra ŞFC kadrosu ve bugün de büyük bir karargahının hedef alınması, ÖSO’nun ŞFC’ye mensup kişi ve karargahlarının koordinat bilgilerinini Rusya ve koalisyon güçlerine sızdırdı mı şüphelerini uyandırdı.

ÖSO’nun söz konusu ateşkeste yer alan heyetinden yapılan açıklamaya göre ise, Suriye’deki gruplar üzerine oyun oynandığını, ve bu şekilde aralarında çatışma yaratılmaya çalışıldığı savunuyor.

İlgilinizi Çekebilir:  Yeni bir umut: HTŞ ile CTS arasında barış anlaşması

Aynı kaynaklar ateşkes sürecinde olmaması için, genel olarak muhaliflerin olduğu bütün bölgelerin haritasının Rusya’ya verildiğini, ancak özel olarak grupların yerlerini belirtilmediğini iddia ediyor.

ÖSO heyeti, bu tarz söylentilerin yalan ve iftira olduğunu, gerçeklik yönünün olmadığını belitti.
ŞFC’den yapılan açıklamada koalisyon uçaklarının İdlip’te bir karargahlarını hedef aldığını ve 25 üyesinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.
Rusya’nın garantörlüğünde güçleri ve ÖSO güçleri arasında imzalanan ateşkes anlaşmasında, ŞFC’nin hariç tutulacağı vurgulanmıştı.

Fetih Medya – Özel Haber

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın