Suriye’de rejim bölgesindeki evine dönen adamı işkenceyle öldürdüler

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ağustos 2018 | 27 Zilkade 1439 Perşembe 15:40

Şam'ın Doğu bölgesindeki evine dönen Suriyeli adamın sonucu öldüğü bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, iç savaşın başladığı dönemden bu yana Suriye'nin kuzeyindeki bölgelerde yaşayan "Subhi Buveydani" isimli Suriyeli, 'daki beldesinin rejim güçlerinin eline geçmesinin ardından bölgedeki evine gitti.

Kaynakların ifadelerine göre, ve İran destekli güçlerce kaçırılan adama uzun süre işkence edildi. Yapılan işkencelere daha fazla dayanamayan Suriyelinin ettiği haberi ailesine verildi.

Fetih Medya

Yaşlı adamın yakınlarına teslim edilen cesedi

Öte yandan Rusya ve İran destekli güçlerin Suriye'nin kuzeyindeki bölgelerden Doğu Guta'daki evlerine yerleşmeye gelen birçok sivili alıkoyduğu ifade ediliyor. Rejime bağlı unsurlarca alıkonularak başkent Şam'daki toplama merkezlerine götürülen kişiler arasında ve çocuklarında bulunduğu ifade ediliyor.

Rusya ve İran tarafından desteklenen rejim yaklaşık iki ay süren şiddetli çatışmaların ardından geçtiğimiz Nisan ayında Doğu Guta bölgesini tamamen ele geçirmiş, bölgedeki birçok muhalif grup Suriye'nin kuzeyine edilmişti.

Rusya ve rejimin Doğu Guta'ya yönelik düzenlediği hava ve kara saldırılarında 2000'den fazla sivilin öldüğü tahmin ediliyor.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın