Suriye’de grup liderlerinden Erdoğan’a seçim zaferi tebriği

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Haziran 2018 | 12 Şevval 1439 Salı 16:36

’de bir çok Muhalif grubun lideri ’ın seçim zaferini tebrik ettiler. ÖSO komutanlarının yapmış oldukları açıklamaların ardından Sultan Murad, Ahrar-u Şam, Tahrir-u Suriye Cephesi ve Suriye İslam Meclisi ve hesaplarından açıklamalarda bulunarak ’ın seçim zaferini kutladılar.

İlk Ahrar-u Şam liderlerindne geldi. Ahrar Şam’ın Şeyh Haşim ’den sonra gnel liderlik koltuğuna oturtulan  Ebu Yahya El Gab El Hamavi (Muhanned el Mısri) yaptığı açıklamada Öncesinde ve sonrasında iş Allah’ındır diyerek, Erdoğan’ın seçilmesinin dünyanın her yerinde bulunan Müslümanların kalplerini ferahlattığını dile getirdi. Bunun mazlum ve mustazafların Allah tarafından kabul duası olduğunu söyleyen El Hamvi, sözlerini ve Erdoğan’ın başarısını tebrik ile bitirdi.

Fetih Medya
Ebu Ömer olarak tanınan ve Hamvi’den sonra başa geçen Ali el-Ömer(Ebu Ammar el-Ömer) de Erdoğan’ın zaferini kutlayanlar arasındaydı. Seçim saatlerinde şahsi hesabından açıklamada bulunan Ebu Ömer, Erdoğan’ın başarısını Zulmün uzerine ve tuğyanın üzerine özgürlük hamlesi olarak değerlendirdi.

Fetih Medya

 

Tahrir-u Suriye Cephesi Tevfik Şahabeddin açıklamasında Erdoğan ve partisinin seçimlerdeki başarısının kutlanıldığı, Türkiye devleti ve milleti için istikrar dilekleri dile getirildi.

Fetih Medya

Suriye İslam Meclisi tarafından yapılan açıklamada ise Kardeş Türkiye halkı ve devletinin istikrarı adına yapılan seçimlerin Erdoğan lehinde sonuçlanmasından duyulan sevinç dile getirilerek tebrik edildiği belirtildi.

Fetih Medya

Kaynak: Fetih

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın