Muhaliflerin Halep’i kurtarmak için başlattığı operasyonun ikinci aşamasına geçildi

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 3 Kasım 2016 | 3 Safer 1438 Perşembe

’de rejimine karşı savaşan muhaliflerin kuşatma altındaki Halep’i kurtarmak için başlattığı operasyonun ikinci aşamasına geçildi

 

Suriye’de Esad rejiminin kuşatması altındaki Halep’i kurtartmak için yapılan operasyonun ikinci aşaması başladı. Alınan bilgilere göre çok sayıda muhalifin katıldığı operasyonda yeni hedefin ‘3000 konutlar’ ile ‘Esad Askeri Akademi’ yerleşimleri yer alıyor.

Halepli kaynaklar, , rejim hatlarına saldırılarını, kuşatılan bölgenin içinden ve dışından aralıksız sürdürdüğünü belirtiyor. Dışarıdaki muhalif güçlerin de destek verdiği operasyonda, Askeri Akademi ile 3000 Konut Mahallesi’ndeki noktaları hedef alınıyor

Fetih Medya

MUHALİFLER REJİM HATTINDAN 2 KİLOMETRE İÇERİDE

Dahiyetu’l-’i alarak iki kilometre içeri giren muhaliflerin, rejim hattını kırabilmek için üç kilometre daha ilerleyebilmesi gerekiyor. Kuşatma içinde kalan gruplar ise dünden bu yana Cemiyetu’z-Zehra semtinde yoğunlaşan rejimin askeri ve lojistik merkezlerini füzelerle hedef almış durumda.

Muhalif gruplar, operasyonu çok sayıda grubu bünyesinde toplayan Halep Fetih Ordusu adı altında gerçekleştiriyor.

BOMBALI ARAÇ SALDIRISI 

muhalifler, Askeri Akademi bölgesine bombalı saldırı düzenlediklerini de açıkladı. Saldırıda bölgede çok sayıda Şii milis ve Esad askerinin hedef alındığı belirtiliyor. Ölü ve yaralı sayısı ile ilgili henüz bilgi verilmiyor.

İlgilinizi Çekebilir:  Trump: Rakka dönüm noktası

Fetih Medya

SURİYE ORDUSU VE HİZBULLAH YOĞUN YIĞINAK YAPMIŞ

Suriyeli kaynaklar, hava saldırılarının sınırlı olduğunu ancak Suriye ordusu ve Hizbullah’ın da bölgeye çok sayıda destek kuvvet getirdiği belirtiliyor.

ordusu, Devlet Başkanı Vladimir ’den bölgede hava saldırılarını tekrar başlatmayı istemiş, ancak ateşkesin sağlanmasını talep ederek hava saldırılarına kısıtlama getirmişti.

Fetih Medya – Haber Merkezi 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?