Suriye’de çocuk katliamı durmuyor !

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Şubat 2017 | 15 Cemaziyelevvel 1438 Pazar 02:20

’de ilan edilen ateşkese rağmen son bir haftada “şiddet olayları” nedeniyle 20 çocuğun yaşamını yitirdiği bildirildi.

 
Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Suriye’deki “bütün taraflara” çocuklara tıbbî bakım ve yaşamsal insânî destek sağlanabilmesi için engelsiz ve koşulsuz erişim izni verilmesi ne yönelik çağrısını tekrarladı.

 

“İdlib’de 16 Çocuk Yaşamını Yitirdi”

 

UNICEF’in bölge direktörü Geert Cappelaere, yaptığı açıklamada, Suriye’de son bir haftadaki “şiddet olayları” yüzünden 20 çocuğun hayatını kaybettiğini, bazı çocukların da yaralandığını belirterek, “İdlib’de hafta başındaki şiddetten dolayı 16’sı çocuk 30 kişi yaşamını yitirdi. Yaşamını yitirenlerin bazıları ’teki savaşta yerlerinden edilenlerdi.” diye konuştu.

 

’ta 4 Çocuk Yaşamını Yitirdi”

 

İlgilinizi Çekebilir:  ABD'den Rusya'ya çok sert uyarı: Son verin yoksa..

Humus’un, Zehra ve bölgelerinde yapılan saldırılarda 4 çocuğun hayatını kaybettiği ve 5 çocuğun yaralandığı bilgisini de paylaşan Cappelaere, bu şiddet olaylarının 30 Aralık’ta yürürlüğe giren ateşkes anlaşmasından bu yana “en ağır” saldırılar olabileceğini kaydetti.

 

Cappelaere, “şiddetin” bir an önce durdurulması gerektiğini vurgulayarak, “Çocukların öldürülmesi ve yaralanması, çocuk haklarına yönelik en şiddetli ihlâllerden biridir.” ifadelerini kullandı.

 

ve ’nın garantörlüğünde Suriye’de 30 Aralık’ta yürürlüğe giren ateşkese rağmen destekli Beşşar güçleri ve İran destekli militanlar birçok yerde sivillere yönelik saldırılar gerçekleştiriyor.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın