Suriye son durum harita (Nisan 2018)

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Nisan 2018 | 27 Recep 1439 Cuma 14:13

son durum harita Nisan 2018

(HABER MERKEZİ) Suriye son durum haritası (12 Nisan 2018) –

Son olarak rejim, Şam kuzeydoğusundaki hattında kontrol sağladı. Böylece Şam’ın 2 kilometre kuzeydoğusundan başlayan hattındaki , Zemelka, Terma bölgeleri ile 10 kilometre kuzeydoğusundaki ilçesinin tamamı rejim kontrolüne girdi. Esad güçleri 5 yıl süren sonrası Şam banliyölerini ele geçirmiş oldu.

Doğu Guta neresi. Doğu Guta Harita

Sık sık kimyasal saldırılar ve sivil katliamlarla gündeme gelen bölgedeki siviller ise Suriye kuzeyine edildi. Daha çok Suriye kuzeyinde Türkiye destekli muhalif unsurların kontrol ettiği alanlara gitmelerine izin verilen muhalif unsurlar, son rejim hamlesiyle Şam hattından çekilmiş oldu.

Değişim Suriye genel durumuna da yansıdı.

Suriye son durum harita Nisan 2018

Haritada, Şam’ın 2 km kuzeydoğusundaki alanlar artık kırmızı görünüyor. Daha yukarısında bulunan yeşil alanlar ise Şam’ın 43 km kuzeydoğusundaki Dumayr ve Ceyrut … Rejimin hedefinin ise bu alanların olması bekleniyor. destekli muhaliflerin bulunduğu Badiya bölgesi ile daha güneyde bulunan Süveyda alanlarında henüz bir girişimi beklenmiyor. Zira bu iki hatta, ’nin Ürdün’de eğitip, ülkeye soktuğu militanlar bulunuyor. Bu militanların yakın hatlarında ise unsurları konuşlu bulunuyor.


İktibas: haberyirmi, sorumluluk kaynağa aittir.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın