Suriye rejimi güneye ulaşımı kesiyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Haziran 2018 | 7 Şevval 1439 Perşembe 12:06

Suriye’de rejim güçleri, ülkenin güneybatısında muhaliflerin bulunduğu bölgelere ulaşımı kesme amacıyla askeri başlattı. , , Rusya ve Ürdün arasında tırmanan gerilimi hafifletme amacıyla yapılan anlaşma kapsamında düzenlendi.

(SOHR) dün yaptığı açıklamada, “Rejim güçleri tarafından atılan bombalar, Dera kırsalının doğusunda bulunan Hirak ve Nahta kasabalarındaki alanları vurmaya devam ediyor. Son 24 saat içinde Kafr Şems, Hirak ve Nahta’da gerçekleşen saldırının 6 kişinin ölümüne yol açmasıyla ölü sayısı 9’a yükseldi” dedi.

Reuters ajansı ise muhalif liderlerden birinin, ‘’Rejim güçleri ve müttefikleri güneybatıya saldırdıkları takdirde ‘yanardağ ateşi’ ile karşı karşıya gelecekler’’ dediğini aktardı.

İlgilinizi Çekebilir:  Siemens’ten Irak’taki elektrik krizine çözüm

Öte yandan ’in (BM) soruşturma komisyonu ise dün rejim yanlısı güçlerin, Şam’ın yakınında bulunan Doğu Guta bölgesinin kuşatılması sırasında açlık sınırında olan sivillere karşı suçu işlediğini duyurdu.

Kaynaklar ayrıca İrlanda’nın Golan’da bulunan BM barış gücüne, 2014 yılındaki geri çekilmenin ardından destek olma amacıyla düzinelerce gönderme kararı aldığını söyledi.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın