Suriye rejimi güneye ulaşımı kesiyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Haziran 2018 | 7 Şevval 1439 Perşembe 12:06

Suriye’de , ülkenin güneybatısında muhaliflerin bulunduğu bölgelere ulaşımı kesme amacıyla askeri başlattı. , ABD, ve Ürdün arasında tırmanan gerilimi hafifletme amacıyla yapılan kapsamında düzenlendi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) dün yaptığı açıklamada, “Rejim güçleri tarafından atılan bombalar, Dera kırsalının doğusunda bulunan Hirak ve Nahta kasabalarındaki alanları vurmaya devam ediyor. Son 24 saat içinde Kafr Şems, Hirak ve Nahta’da gerçekleşen saldırının 6 kişinin ölümüne açmasıyla ölü sayısı 9’a yükseldi” dedi.

Reuters haber ajansı ise muhalif liderlerden birinin, ‘’Rejim güçleri ve müttefikleri güneybatıya saldırdıkları takdirde ‘yanardağ ateşi’ ile karşı karşıya gelecekler’’ dediğini aktardı.

Öte yandan Birleşmiş Milletler’in (BM) komisyonu ise dün rejim yanlısı güçlerin, başkent Şam’ın yakınında bulunan Doğu bölgesinin kuşatılması sırasında açlık sınırında olan sivillere karşı insanlık suçu işlediğini duyurdu.

ayrıca İrlanda’nın Golan’da bulunan BM barış gücüne, 2014 yılındaki geri çekilmenin ardından destek olma amacıyla düzinelerce gönderme kararı aldığını söyledi.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın