Suriye ordusundan Halep’in kuzey ve doğusunda yeni operasyon işareti

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 3 Şubat 2017 | 6 Cemaziyelevvel 1438 Cuma 00:26

ordusu, ’in çevresinde süren operasyonlarda elde edilen başarıların, bölgedeki yeni operasyonların başlangıç noktasını oluşturduğunu açıkladı.

 
Suriye ordusu, Halep’in çevresinde süren operasyonlarda elde edilen başarıların, bölgedeki alanını genişletmek için önemli olduğunu açıkladı.

 

Suriye ordusu sözcüsü, yönetim güçlerinin ve müttefiklerinin ’den 30’dan fazla köy ile kasabayı ve ile Halep’i birleştiren ve kuzeydoğuya bağlantı sağlayan anayolun 16 kilometrelik bölümünü ele geçirdiklerini söyledi.

 

Sözcü, devlet televizyonunda bugün yayımlanan açıklamasında, “Bu başarı Halep kentinin etrafındaki güvenli bölgeleri genişletiyor ve DAEŞ’e karşı yeni operasyonların başlangıç noktasını oluşturuyor” dedi.

 

Açıklamada, Suriye yönetiminin “sivilleri ve Suriye Arap Cumhuriyeti toprak bütünlüğünü koruma konularında kararlılığı sürüyor” ifadesi kullanıldı.

 

, Ağustos ayında DAEŞ’i sınır bölgesinde temizlemek ve Kürt güçlerinin ilerleyişini durdurmak için Fırat Kalkanı harekatını başlatmıştı.

 

Reuters, ordunun ittifak yaptığı güçler içinde bir kaynağın, Suriye ordusunun El Bab’a girmeyi amaçladığını ve gerekirse “Özgür Suriye Ordusu ile çatışmaya” hazır olduklarını söylediğini bildirdi.

 

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın