Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Sri Lanka’da sosyal medya yasağı kaldırıldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Mayıs 2019 | 13 Ramazan 1440 Cumartesi 06:17

Sri Lanka’da bazı ve Müslümanlara ait dükkanlara yönelik saldırılar üzerine hafta başında sosyal platformlarına getirilen engelleme kaldırıldı.

Yerel basında çıkan haberlere göre, Sri Lanka Enformasyon Dairesi, vatandaşların, artık , WhatsApp, Viber ve diğer platformlarına erişim sağlayabileceğini açıkladı.

Daire, geçen hafta sonu Sri Lanka’nın batısında Chilaw’da camiler ve Müslümanlara ait dükkanlara taşlarla saldırılması üzerine bütün sosyal medya platformlarının kullanımının geçici süreyle durdurulduğunu duyurmuştu.

Sosyal medya yasağının, Facebook ve benzeri sosyal paylaşım platformlarında içeren mesajlar verilmesini önlemek amacıyla getirildiği ifade edilmişti.

Sri Lanka’da 21 Nisan’da Hristiyanlar için kutsal Paskalya ayini sırasında Kochchikade’deki St. Anthony’s, Katana’daki St. Sebastian ve Batticaloa’daki Meryem Ana kiliseleri ile Kolombo’daki beş yıldızlı Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine bombalı saldırılar düzenlenmişti.

Bu saldırıların ardından başkent Kolombo’nun banliyöleri Dehiwala’daki konukevi yakınında ve Dematogoda’da üst geçit yakınında patlamalar yaşanmıştı. Yetkililer, saldırılarda 253 kişinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.