Sosyal Medyadaki Allah Rızasını Kavrayamamak

Yazar: fetihmedya - Yazının Tarihi: 21 Ekim 2018 | 12 Safer 1440 Pazar 01:53

Sabah kalkar kalkmaz ilk yaptığınız şey nedir diye soru yöneltecek olursak, bir çoğumuzun cevabı bile telefonu açıp sosyal medyada dolaşmak olacaktır.Bu sayının her geçen gün artacağından da kimsenin şüphesi yoktur.

Velhasıl kelam bugün medyanın bir güç olduğunun farkına varmamız ve ona göre etmemiz gerektiğini farkında olmamız gerekir.

’a ortak koşanlar sizinle nasıl topyekün savaşıyorlarsa Siz de onlarla topyekün savaşın. bilin ki kendine karşı gelmekten sakınanlar ile beraberdir.(Tevbe 36)

Küfür ehli kendi davaları için demiri,kalemi, ve benzeri şeyleri kullanıp sabah batılda olsa bir mücadelenin içerisindeyseler,onlara aynı şekilde karşılık vermek de yeryüzünde bu dinin birer temsilcisi olduğunu iddaa eden Müslümanların üzerine de birer vazifedir, farzdır.

Medya hayata açılan bir pencere haline gelmişken bir çok insana ulaşabilme imkanımız varken,oturup sadece laf ebeliği yapıyor ve armut piş ağzıma düş vaziyetindeysek Allah’ın yardımını değil kardeşler, Vallahi Allah’ın azabını bekleyelim.

Medya öyle bir duruma geldi ki her şeyi onun aracılığı ile öğrenmekteyiz ve duygularımızı da ona göre hareket ettiriyoruz,
gelin bizleri medya ile hakimiyet altına almaya çalışan batıl ehline karşı tek yumruk olalım ve Allah’ın rızasını kazanıp,islam en yüce olsun diye edelim.

Malcolm X’in dediği gibi “Eğer dikkat etmezseniz medya mazlumlardan nefret etmenize ve zalimleri sevmenize sebep olur.”

Eğer topluma etki etmek istiyor,batıl değil de hak yüce olsun istiyorsak.

haydi! Kardeşler vakit meydanı boş bırakma vakti değil etkisi yaratan medyayı ele alma vaktidir.

“Şayet Allah’ın dinine ederseniz Allah’ta size eder.”(Muhammed 7)

Rabbimiz şart koşuyor şayet şartı yerine getirirsek, bütün mahlukat dahi bir araya gelse zerre zarar veremeyecekleri zat olan Allah Sübhanehu ve teâlânın yardımı bizimle olacak.

Soruyorum El-Müntekim olan Allah bizimle olursa kim belimizi bükebilir?

Zaman İlahi kelimetullahı yüceltip mazlumun sesi olma vaktidir.

Zaman elimizi değil vücudumuzi taşın altına koyma vaktidir.

Dikkat!Allah’ın bize ihtiyacı yok bizim Allah’a ihtiyacımız var.

Selçuk Biltekin
 Üniversitesi Mütercim – Arapça Tercüman

Bir Yorum Yazın