Sosyal Güvenlik yasası’na karşı El-Halil’de büyük bir gösteri düzenlendi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Ocak 2019 | 8 Cemaziyelevvel 1440 Pazartesi 09:56

Kitlesel niteliğindeki Güney Hareketi’nin öncülüğünde.Sosyal yasası’na karşı El-Halil’de büyük bir düzenlendi.

Bugün (13 Ocak Pazar) öğleden sonra ’nın güneyindeki El-Halil şehrinin merkezinde bulunan İbnu Rüşd Meydanı’nda Sosyal Güvenlik Yasası’nı amacıyla büyük bir gösteri düzenlendi.

Gösteri Sosyal Güvenlik Yasası’nın iptali amacıyla Güney Hareketi tarafından organize edildi. Göstericiler söz konusu yasaya karşı protesto eylemlerinde maviyi sembol renk olarak kabul ettiklerinden mavi flamalar kaldırdılar.

Göstericiler Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Müdürü Macid El-Helu’ya yönelttikleri mesajlarında masa altından, işçileri ve temsilcilerini pas geçen bir yapılmasına karşı oldukları mesajını ilettiler.

Göstericiler sloganlarında ve pankartlarında mevcut haliyle Sosyal Güvenlik Yasası’na karşı protesto eylemlerini sürdürmekte ısrarlı olduklarını dile getirdiler. Gerekli değişikliklerin yapılması ve isteklerinin yerine getirilmesi için yasanın bu şeklinin ilga edilmesini istediklerini ifade ettiler.

’nin Sosyal Güvenlik Yasası’nın mevcut şekline karşı daha önce de Batı Yaka’nın değişik bölgelerinde ve şehirlerinde protesto gösterileri düzenlenmişti. Göstericiler kendi durumlarına, haklarına ve geleceklerine uygun bir şekilde yasada değişiklikler yapılmasını istediklerini dile getirdiler.

Güney Hareketi adına yapanlar Salı gününün günü olmasını ve Ramallah’taki Sosyal Güvenlik Kurumu’nun genel merkezi önünde düzenlenecek gösteriye de büyük katılım olmasını istediklerini dile getirdiler.

Kaynak:fiem

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.