Son DAEŞ savaşçılarının rehineleri alarak Menbic’ten kaçarkenki görüntüleri yayınlandı

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Ağustos 2016

Suriye’nin Halep kentine bağlı olan ve 2014 yılından beri DAEŞ kontrolünde olan Menbiç’in 70 gün süren operasyondan sonra DAEŞ’ten ele geçirmesinin ardından, ilçeden yanlarına sivilleri alarak kaçıp Cerablus yönüne doğru kaçan DAEŞ’lilerin havadan çekilen fotoğrafları yayınlandı.

Operasyonda etkin rol oynayan YPG’nin önderi olduğu Demokratik Suriye Güçlerinin resmi Twitter hesabında yer alan fotoğraflarda araçlarla kenti terk eden DAEŞ’lilerin olası hava saldırısına karşı sivilleri yolda her iki yanlarında yürütülerek kalkan olarak kullandıkları görülüyor. ABD Bağdat Koalisyonu Sözcüsü Albay Chris Garver 3 gün önce yaptığı açıklamada, Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) kenti geri alacağı belli olduğunda, 100- 200 DAEŞ’linin araba ve kamyonlarla kaçtıklarının görüldüğünü açıklamıştı.

Demokratik Suriye Güçleri (DGS)’nin resmi Twitter hesabında, Menbiç’in DAEŞ’ten geri alınmasından sonra DAEŞ’lilerin kentten kaçışını gösteren havadan çekilen fotoğrafları yayınladı. Fotoğraflarda, buldukları bazı araçlarla kaçan DAEŞ’lilerin yanlarındaki sivilleri yolun iki tarafından kendilerine kalkan olarak kullanıp olası hava saldırısından korunmaya çalıştıkları görüldü. Uzun bir konvoy şeklendi Menbiç’in ayrılan DAEŞ’lilerin Cerablus yönüne gittikleri ve bu sırada havada Koalisyon uçakları ve insansız hava araçları tarafından gözetlendikleri ortaya çıktı.

İlgilinizi Çekebilir:  Norveç ordusu Suriye'nin güneyine girdi

Fetih Medya

Fetih Medya  Fetih Medya

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?