ŞÖH Şer’i Kadısı Ebu Abdullah Eş Şami’den Liva Aksa değerlendirmesi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Şubat 2017 | 17 Cemaziyelevvel 1438 Salı 18:47

ŞÖH şer’i kadısı Ebu Abdullah Eş Şami, son zamanlarda yaşanan  olayları ile ilgili nasihat içeren bir yayınladı.

‘Umulur ki öğüt alırlar’ başlığıyla yer bulan ses kaydının önemli başlıklarını ilginize sunuyoruz:

“Şüphe yoktur ki muhafaza ettiğimiz cihadımız kendi içinde de bir cihaddır. Bu, bunun dış güçlerdan, komploculardan ve aşırılıkla diğer Müslümanların tekfirinden gelmektedir.

 

Allah’ın buyurduğu gibi, Şam’da zalim ’e karşı savaşmak ilk önceliğimizdir.

 

‘’ Size ne oluyor da, Allah yolunda ve “Ey Rabbimiz! Bizleri halkı zalim olan şu memleketten çıkar, katından bize bir dost ver, bize katından bir yardımcı ver” diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz? ‘’

 

Karşımızda istihbarat toplayanların ve gulat Bağdadi grubunun karşısında düzen verdiğimiz herhangi bir yolda ile savaşmamız farzdır.

 

Mücahidler Tahriruş Şam’a katıldıkları ve Rejim’in karşısındaki savaşa hazır hale gelmişken oradaki yolları kapatmalarıyla (Liwa Aksa) bir sürpriz oldular. Ve bunlar, Cundul Aksadan ayrılan menhecleri, ilkeleri ve usülleri Bağdadininkisiyle tıpa tıp aynı olan Liwa Aksa grubuydu.

 

Bu grubun başları, şer’ilerimiz, liderlerimiz ve istihbaratımız tarafından Ebu Bekir Bağdadiye sadık bir grup olarak değerlendirildi. Onlar askerlerinin başlarında tekfiri ekenlerdir. Onlar Müslümanları etmeyen diğer Müslümanlarında edileceğini uydurarak askerlerinin zihinlerini bulandıranlardır.

 

Şeriat mahkemesine gelmeleri hususunda belli başlı adımlar attık ve onlardan ribat bölgelerindeki yolları kapatmayı ve topraklarımızdan ’e istihbarat sağlamayı bırakmalarını istedik.

 

Tahrir güçlerini toplayıp Hama’daki rejime doğru yönelmeye başlayınca yollar aniden tıkandı ve (Liwa Aksa tarafından) engeller koyulmuş hale geldi. Ve bunun nedeni, pek çoğunun söylediği şekilde rejimi korumak değildi, toprak yönetimini kontrol altında tutmak ve böylece Dewle’nin kontrolü altında kalabilmesiydi.Fetih Medya

 

Bu sebeple Mücahidler Allaha tevekkül edip yolların engellenmesine karşı operasyonlar başlatmaya karar verdiler ve az bir ilimle onları tekfir edip muvahhid kardeşlerin arasında kendilerini havaya uçuranlara karşı muamelelerinde tıpkı İbn Abbas gibi en iyi tavrı kullandılar.

 

Askerlerine, şeri mahkemeyi reddeden liderlerinin, hilafete beyat verdikleri gibi harici menhecine sahip olduklarını söyledik ki saflarında bulunanlara kanmayabilirler ve kandırmalarına izin vermezler.

 

Onlar şimdi bizimle savaşıyorlar ve bizi bir riddet grubu olarak tanımlıyorlar. Ve bizde açıkça diyoruz ki Liwa Aksa ile onları Haricilerin arasından bir grup kategorisine alarak savaşıyoruz. Bu analizlere dayalı değildir bu ancak delillere dayalıdır.

 

Liwa Aksa saflarında bulunanları ’dan ayrılmış olanların ayak izlerini takip etmeye ve bedenlerini Müslümanlara karşı dünyayı ve ahirreti kaybedecek şekilde değil Allah yolunda Rejim’e karşı kullanmaya çağırıyoruz. Ey askerler emirlerinizi terk edin ki bizi sizin kardeşleriniz olarak görebileceksiniz.

 

Yanlışlarını terk eden herkesi korumaya hazırız. Çünkü sizin bize gelişiniz sizinle savaşmamızdan bize daha sevgilidir.”

Medya – Özel Haber

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın