Soçi zirvesinde masada Suriye olacak

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Kasım 2017 | 3 Rebiülevvel 1439 Salı 13:37

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir ve İran Cumhurbaşkanı Hasan arasında 22 Kasım 2017 tarihinde Soçi’de düzenlenecek konulu Üçlü Zirve’ye ilişkin yazılı yaptı.

 

Soçi zirvesinde, Suriye’de şiddetin azaltılması yönünde sağlanan ilerlemeler ve gerilimi azaltma bölgelerindeki faaliyetler ile Suriye’deki terör unsurlarıyla mücadele değerlendirilecek.

 

Rusya’nın Soçi kentinde düzenlenecek zirvedeSuriye’de şiddetin azaltılması yönünde sağlanan ilerlemeler ve gerilimi azaltma bölgelerindeki faaliyetler ile Suriye’deki terör unsurlarıyla mücadele değerlendirilecek.

 

Ziyaret sırasında, , Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin katılımlarıyla Soçi’de “Suriye” konulu üçlü zirve yapılacak.

 

Zirvede, toplantıları sonucunda Suriye’de şiddetin azaltılması yönünde sağlanan ilerlemeler ve tesis edilen gerilimi azaltma bölgelerindeki faaliyetler, Suriye’deki terör unsurlarıyla mücadele hususlarıdeğerlendirilecek.

 

Zirvede, insani yardımların ulaştırılması ve Suriye’de siyasi çözüm yönünde 2254 sayılı Güvenlik Konseyi Kararı çerçevesindeki sürecine üç garantör ülke tarafından yapılabilecek katkılar da ele alınacak.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın