Siyonist basın: Abbas Gazze’yi asi bölge ilan edecek

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Haziran 2017 | 22 Ramazan 1438 Cumartesi 07:00

Siyonist rejiminde yayınlanan Yisrael Hume gazetesi, Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın ’yi asi bölge ilan etmeyi düşündüğünü yazdı.

Gazete, Mahmud Abbas’a yakın olan fakat ismini açıklamak istemeyen Filistinli kaynağa dayandırarak verdiği haberde, bu adımın Abbas’ın ile girdiği savaşta ‘kıyamet günü silahı’ olduğu yazdı.

Yisrael Hume gazetesine konuşan Filistinli yetkili, bu adımın Hamas’ın Gazze’deki idareyi Filistin Yönetimi’ne teslim etmesi için yapılacak temel baskılardan biri olacağını ifade etti.

Gazete, bu adımla Gazze’deki olağanüstü duruma son verilirken, Abbas’ın bazı hareket ve örgütleri asi ve kanun dışı ilan edeceğini ifade ederek, ‘Hamas hareketi de doğal olarak kanun dışı ilan edilecek. Ardından harekete bağlı kuruluşların mal varlıklarına el konulacak. Hareket liderleriyle mensuplarının tutuklanmaları için de talimarlar verilecek’ iddiasında bulundu.

İlgilinizi Çekebilir:  ‘Yaralılara Vefa Cuması’na yoğun katılım bekleniyor

Ramallah hükümetinin Gazze’deki memurların maaşları dâhil bölgeye verilmesi gereken parayı göndermeyeceğini belirten gazete, Filistin Yönetimi’nin , Arap Birliği ve uluslararası kuruluşlardan da Gazze’ye uluslararası yardımları kesmelerini talep edeceğini söyledi.

Gazetenin haberine göre, bununla yetinmeyecek olan Filistin Yönetimi Ramallah’taki Yüksek Mahkemeden Filistin Parlamentosu’nu hukuksuz ilan etmesini isteyecek ve milletvekillerinin dokunulmazlıklarını düşürecek. Ardından hükümetin düşmesini sağlayacak olan Abbas, olağanüstü dönemde çalışacak bir hükümet kuracak.

Planla ilgili konuşan Siyonist işgal rejimindeki kaynaklar ise, uluslararası konjonktür uygun olmadığı için İsrail’in şu anda böyle bir planı desteklemeyeceğini ifade ettiler.

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın