Sisi’den Yavuz Sultan Selim hazımsızlığı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Şubat 2018 | 24 Cemaziyelevvel 1439 Cumartesi 07:09

Darbeci ’nin yönetimindeki ’da Osmanlı ve Türk düşmanlığı hat safhaya ulaşmış durumda. İsrail kuklası Sisi’nin Valisi Atıf Abdülhamid, verdiği talimatla Zeytin semtindeki ‘Birinci Selim Caddesi’nin ismini değiştirdi.

Mısır’da seçimle başa gelmiş Muhammed ’yi sinsi bir darbeyle devirerek diktatörlüğünü ilan eden Abdülfettah es-Sisi’nin ve Osmanlı nefreti bitmek bilmiyor. İsrail’in kuklası olarak her platformda ’ye karşı ve İsrail’in yanında saf tutan Sisi Mısır’da Osmanlı izlerini silmek için yoğun çaba sarfediyor.

‘BİRİNCİ SELİM’ TABELASINI KALDIRDILAR!

Yavuz Sultan Selim’in fethi ile yüzyıllardır Osmanlı toprağı olmuş Mısır’da Osmanlı izlerini yok ederek bölge insanının Türkiye ile olan gönül bağını koparmaya çalışan Sisi’nin son hamlesi Kahire’den geldi. Hilvan Üniversitesi Tarih Bolümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammed Sabri, Osmanlı padişahı Yavuz Sultan Selim’in binlerce Mısırlıyı katlettiği ve Osmanlı’nın Mısır’ı sömürdüğü hezeyanını dile getirdi. Bunun üzerine Kahire’nin Zeytin semtindeki Birinci Selim Caddesi’nin ismi değiştirildi.

İSMİNE BİLE TAHAMMÜL EDEMİYORLAR!

Kahire Valisi Atıf Abdülhamid, önerinin valilik bünyesinde değerlendirilerek caddenin isminin değiştirilmesine karar verildiğini söyledi. Abdülhamid, caddeden ‘Birinci Selim’ adının silinerek yerine Mısır Silahlı Kuvvetlerinden ölen bir askerin adının verileceğini belirtti.

Osmanlı padişahlarının ismine bile tahammül edemeyen ve batılı güçlerin kuklası haline gelen Sisi yönetimi İsrail ve ABD’nin isteğiyle Türkiye ve Türkiye düşmanlığını her defasında gösteriyor. Filistin2i ederek binlerce Müslümanı katleden İsrail’e tek laf edemeyen hatta siyonistlerle kolkola giren Mısır yönetimi, Suriye ve ’ta milyonlarca Müslümanın kanına giren ve işgal kuvveti olarak halen o topraklarda bulunan ABD’nin sözünden ise çıkmıyor.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın