Şii Şii terör grubu Haşdi Şabi örgütü resmi hesabından Türkiye’yi tehdit etti

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 31 Ekim 2016 | 30 Muharrem 1438 Pazartesi 21:10

Iraklı Şii milis örgütü Haşd-i Şa’bi, resmi hesabından Türkiye’ye tehditte bulunan ve hakaret eden bir paylaşımda bulundu.

Mepanews’in haberine göre, ’ta adı sürekli savaş suçları ve sivillere yönelik katliamlarla anılan Haşd-i Şa’bi, Türkiye’ye yönelik tehdit ve hakaret içeren söylemlerine devam ediyor. Daha önce de defalarca Türkiye’ye ve ’a yönelik tehditlerde ve ağır hakaretlerde bulunan Haşd-i Şa’bi mensuplarının ardından, bu tutum öncesinde Erdoğan’a karşı ağır ifadeler sarfeden Haşd-i Şa’bi komutanlarından ile farklı bir boyut kazanmıştı.Türkiye’ye yönelik bu tavır, bugün örgütün resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla zirveye çıktı. Haşd-i Şa’bi’nin yaptığı paylaşımda Türkiye bayrağının üzerine postalıyla basan bir gözüküyor. Paylaşımda “Türkiye Haşd-i Şa’bi’nin ayakları altındadır. Haşd-i Şa’bi Musul’a ve Telafer’e girecek” ifadesi bulunurken Erdoğan’a da hakaret edildi.

1477842755.jpg

Haşd-i Şa’bi kimdir?

İsminin manası halk hareketi olan örgüt, DAEŞ’in Irak topraklarının bir bölümünü ele geçirmesinin ardından kendisini göstermeye başladı. İntikamcı sloganlarla yola çıkan örgüt farklı ülkelerden birçok Şii militanı bünyesine çekti. DAEŞ karşısında hiçbir varlık gösteremeyen Irak ordusunun adeta yerini alan grubun adı birçok mezhepçi katliamla ve savaş suçuyla yan yana anılıyor. Irak’ta bulunan Şii militanların Irak İçişleri Bakanlığı tarafından bir araya getirilmesiyle oluşturulan Haşd-i Şa’bi altında faaliyet gösteren birçok Şii grup var. Örgütün İran ve Şii mollalarla yakın ilişki içerisinde bulunduğu biliniyor. Türkiye’ye yönelik tehditleri ile tanınan örgüt, Musul saldırısında yer alan güçler arasında.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın