ŞFC’nin hamlesi karşıt ve dost sahadaki grupları birleştirdi

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Ocak 2017 | 1 Cemaziyelevvel 1438 Pazar 03:52

Geçtiğimiz günlerde Şam’ın Fethi Cephesi’nin, bazı gruplara karşı hamlesi, sahadaki bir çok grubun birleşmesini sağladı.

 

ŞFC’nin Ceyş-u Mücahidin gibi gruplara olan operasyonu, söz konusu grupların kendilerini himaye etmesi amacıyla ’a katılmalarına zorladı. Bu şekilde sahada başı boş ve düzensizlik oluşturan gruplar kontrol altına alınmış oldu.

 

Bugün ise yepyeni ve beklenmeyen bir gelişme yaşanarak, ŞFC’nin başını çektiği ve Nureddin Zengi Hareketi, Liva-ul Hak, Ensaruddin Cephesi ve Ceyş-u Sunne’nin birleştiği yeni bir oluşum kuruldu. Oluşumun adı bütün sahaya hitap etmesi ve amacını taşıması bakımından “Şam’ı Özgürleştirme Heyeti” (ŞÖH) olarak belirlendi.

 

Yeni oluşumun en dikkat çeken tarafı liderliğini -u Şam’ın eski genel emiri ’in üstlenmesi oldu. İlanından kısa bir süre sonra ’ın önemli isimlerinden Ebu Salih Tahhan, Muhammed Sadık ve Ebu el-Feth el-Fergali katıldı.

 

Ayrıca ilim ehlinden, Abdullah , Abdurrezzak el-Mehdi, Muslih Ulyani, Ebu Haris Mısri, Ebu Tahir Hamevi ve sahada bulunan çok sayıda da davetçi ŞÖH’e katıldıklarını duyurdular.

İlgilinizi Çekebilir:  Doğu Guta’da son durum

 

ŞÖH’e katılan gruplar ise şunlar;

Eski askeri emiri Ebu el- komutasındaki Mucahidun Eşidde, Liva-u Tevhid’e bağlı Seraye, Sahabe Ketibesi, Seriyyet-u Aksa, Raşid Ketibesi, Sukur-i İz ve  Kavafil-u Şuhade ŞÖH’e katıldıklarını bildirdiler.

ŞÖH’e katılımların ilerleyen zamanlarda artması bekleniyor.

 

Fetih Medya – Özel Haber 

Bir Yorum Yazın