ŞFC’den yeni röportaj [videolu]

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Ocak 2017 | 22 Rebiülahir 1438 Cuma 22:55

’nin yerli haber ajanslarından Kasyon Haber Ajansı, Şam’ın Fethi Cephesi askeri yetkililerinden Ebu Amr ile röportaj gerçekleştirdi.

 

Ebu Amr -u Şam’ın görüşmelerini reddetmesinden, destekli kurulması planlanan Milli Suriye Ordusu’na dair ŞFC’nin nasıl baktığına dair değerlendirmelerde bulundu.

 

Fetih Medya olarak Arapça gerçekleşen röportajın Türkçe çevirisini sizlere sunuyoruz..

-Siz Astana görüşmelerini kabul etmediğinizi söylediniz. Aynı şekilde Ahrar’da görüşmelere katılmayacağı belirtti. Siyasi gidişata nasıl bakıyorsunuz?

 

Evet muhterem kardeşim, Bismillah, salat ve selam Allah’ın Rasulü’ne, sahabelerine ve onu dost edinenlerin üzerine olsun.

 

Ne şekilde olursa olsun biz siyasi çözümü kabul etmiyoruz. Çünkü siyasi çözüm şehidlerimizin dökülen kanlarını ve uğrunda yola çıktığımız o yüce hedefi unutmaktır.

 

Suriye sahasındaki en büyük gruplardan olan, Ahar-u Şam’daki kardeşlerimiz de siyasi çözümü reddetmiştir.

 

-ŞFC’nin askeri varlığı Kefer Susa, ve Sasa operasyonları öne çıkıyor. Bu operasyonanlar ŞFC eski askeri oluşumuna geri döndüğünü mü gösteriyor?

 

Sizin ve medyanın da bildiği gibi, Haçlı güçleri kardeşlerimizi ve liderlerimiz hedef aldı. Ve Rabbimize hamd olsun ki; Biz ŞFC olarak Askeri yapımızı tekrar düzenliyoruz. Aynı şekilde rejimi kendi evinde vuruyoruz. Başkent Dimeşk’te vurduk. İnşallah rejimini ve sahil kentlerinde de rejimi kendi evinde vuracağız.

-İdlip’teki yönetimin sivillere geçmesine nasıl bakıyorsunuz? Diğer bölgelerde de bunu görecek miyiz?

 

İdlip’teki halkımız bombardımana, tehcire ve bir çok sıkıntıya maruz kaldı. Biz ŞFC olarak, onların sıkıntılarını ve acılarını hafifletmek amacıyla bunu yaptık. Kimin yönettiği önemli değil. Önemli olan Allah’ın indirdiği ile hükmedilmesidir.

-Suriye’de, Türkiye destekli ‘milli (Ceyş Vatani)’ kurulmasına nasıl bakıyorsunuz?

 

Yabancı devletlerin, ‘milli ordu kurulması’ için toplantılar ve görüşmeler yaptıklarını biliyoruz. ŞFC bu şekilde (yabancı devlerin desteğiyle) kurulan herhangi bir ordu veya başka yapılanmaya karşıyız. Eğer ki; oluşturulursa Suriye topraklarına girmesine ve faliyet göstermesine izin vermeyiz.

 

İlgilinizi Çekebilir:  Saha Gündemi: 18.05.2018

Fetih Medya – Özel Haber

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın