ŞFC’den Ceyşul Mücahidin grubuyla yaşanan gerginliğe dair açıklama

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Ocak 2017 | 27 Rebiülahir 1438 Çarşamba 22:02

Şam’ın Fethi Cephesi, ÖSO gruplarından Ceyşul Mücahidin grubuyla yaşanan gerginlikte, kimsenin kanının akmadığını belirten yayınladı.

Türk medyasında dikte edilmeksizin yayınlanan haberlerle  kopartılmaya çalışılan yaygaranın kimseye faydası olmadığı açıkça müşahade edilmektedir. Bu tür davranışlar fitne ateşine odun taşımaktan, bilmeden birilerinin ekmeğine yağ sürmekten başka bir amaca hizmet etmemektedir. Müslümanların birliğini korumak için azami çaba sarfeden bütün müminleri saygıyla selamlıyoruz. Aklın yolu birdir. Şeytanın açmış olduğu yol ise fitne ve fesad çukurudur. Allah bizleri korusun.

Doğru fikir doğru bilgiye dayanır. Bilgi yanlışsa doğurduğu  fikir de sakat olacaktır. …

Not: Şunu da eklemek gerekir ki dünkü twitten yayılan fitneler ister istemez sahayı da etkilemiş cesaretlenen fitne bekleyen bazı gruplar bazı bölgelerde cinayetlere yeltenmişlerdir. Vesile olanlara, suç ortaklığı yapanlara Allah hidayet etsin…

 

Açıklamanın tercümesini ilginize sunuyoruz :

 

 

Allah’a hamd olsun ki; Ceyşul Mucahidin grubuyla aradaki anlaşmazlıklar çözüldükten sonra, esirler karşılıklı olarak bırakılıp, yaşanan olaylarda kimseye bir şey olmamış ve kimsenin kanı akmamıştır.

 

Fetih Medya – Özel Haber

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın