“Seni hiç görmesek de öğrencileriniz”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Şubat 2017 | 28 Cemaziyelevvel 1438 Cumartesi 17:10

Bir hapishanesinde hayata gözlerini yuman Ömer Abdurrahman’ın cenazesine binler katıldı. 1993 Dünya Ticaret Merkezi saldırısıyla ilişkisi olduğu iddiasıyla tutuklu bulunduğu bir cezaevinde hayatını kaybeden Mısırlı din adamı Ömer Abdurrahman’ın naaşı ’a gönderildi. Kör Şeyh olarak anılan Abdurrahman’ın cenazesine binler katıldı.
78 yaşında olan Mısırlı doğumlu Ömer Abdurrahman’ın doğal sebeplerle öldüğü iddia edildi. Abdurrahman’ın tutulduğu cezaevi Kuzey Carolina’da bulunuyordu.
Doğduğu yer olan Mısır’ın Dekahliye ilinin Cemaliye ilçesinde toprağa verilen Ömer Abdurrahman’ın cenazesine 2 bin kişinin katıldığı belirtiliyor. Cenaze için toplanan kalabalık camiye sığmadı.
“Seni hiç görmesek de öğrencileriniz” yazılı pankartlar dikkat çekti. Ömer Abdurrahman vasiyetinde, Mısır’a götürülmeyi ve orada defnedilmeyi istemişti. Cenazeye katılan Mısırlılarda, Ömer Abdurrahman’ın en azından naaşının Mısır’a dönmesinin buruk sevinci vardı.
ABD Hapishaneler Bürosu’na göre Abdurrahman’ın ölüm sebebi diyabet ve koroner arter hastalığı. Ancak Ömer Abdurrahman seneler önce, ABD’nin kendisini öldüreceğini ve ölüm sebebi konusunda ABD’lilere güvenilmemesi gerektiğini ifade etmişti.
Ömer Abdurrahman’ın cenazesinden görüntüler…

#مصر | بالفيديو.. لحظة تشييع جثمان #عمر_عبدالرحمن بمسقط رأسه فى الدقهليةhttps://t.co/aBJz51lq4w pic..com/59BRhEgtZu

— اليوم السابع (@youm7) February 22, 2017

 

جانب من تشييع جثمان الشيخ الشهيد #عمر_عبدالرحمن في محافظة الدقهلية بعد وصوله من أمريكا صباح اليوم#مكملين pic.twitter.com/s6ogvE51vc

— قناة مكملين الفضائية (@mekameleentv) February 22, 2017

 

İlgilinizi Çekebilir:  Kudüs zirvesi! Dünyaya çağrı yapılacak

Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya

 

Kaynak: Mepa News

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , ,

Bir Yorum Yazın