Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Şehid Çeçen Komutan İslam Canibekov’un Evine Baskın

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Şubat 2019 | 4 Cemaziyelahir 1440 Cumartesi 00:54

Şehid komutan İslam Canibekov’un evine baskını düzenlendi.

2008 yılında Rus istihbaratı tarafından İstanbul’da şehid edilen Canibekov’un ailesinin kaldığı eve polis özel harekat birlikleri ile baskın düzenledi.

Baskında kapının kırılarak içeri girildiği, şehidin hanımı ve 6 çocuğunun gözaltına alındığı verildi. Operasyonun TEM ekiplerince gerçekleştirildiği aktarıldı.

İşte haberin ayrıntıları,

Bölgeden haberi aktaran Fetih Medya Muhabiri Serkan Gümüş, İslam Canibekov’un eşi Ayshat Alieava (42)’nın 23:45 sıralarında evine baskın düzenlenerek gözaltına alındığını aktardı. İstanbul Ümraniye’ye bağlı  Şerif Ali Tavukçuoğlu ‘nda bulunan apartman dairesine düzenlenen gece baskınında Alieva ile birlikte 6 çocuğu da gözaltına alındı.  Muhabirimiz “DAEŞ operasyonu” bünyesinde gözaltına alındığı söylenen Ayshat Alieva’nın  komşuları tarafından sevilen biri olduğunu aktardı.

Komşular Polis baskınında kapının tornavida ile zorlandığını çıkan çekiç seslerine uyandıklarını söyledi. Görgü tanıkları yaptığı açıklamada:” sokak olduğu gibi polis doluydu. Zırhlı geldi. Nereye götürüldüğünü bilmiyoruz.” dedi.

Fetih Medya’ya konuşan bir komşusu ise, Ayshat bacımız 17 yıldır burada oturuyor. Kalabalık bir ailesi olmasına rağmen çocuklarının tıkırtısını dahi duymadık. Neden gözaltına alındığını da bilmiyoruz. Çocuklarını neden aldıklarını da bilmiyoruz.” dedi.

Bir başka komşusu ise, “Ayshat Alieva 2002’den beri burada, herhangi bir örgütle bağlantısı olsa çoktan çeker giderdi. Pek evinden çıkması olamayan ve ülkemizi de “vatanım” diye tabir eden biri. Çünkü gidecek ya da sığınacak herhangi bir vatanı da yok. Biz çok üzüldük. Evinden polisler çıktıktan sonra hepimiz doluştuk. Kapı kilidi kırılarak girilmişti. Etraf dağıtılmıştı. Çamaşırları ve dolaplar boşaltılmıştı. Biz topladık. Bu fotoğrafını çektiğiniz yerler ise toplandıktan sonraki hali.” dedi.

Görgü tanıklarından bir başkası ise yakın komşusu:
” Evine giren çıkanı olmayan biri. Biz gideriz oturmaya öyle şey biri yani. Örgüt operasyonu dediklerini duyduk biz polislerin. Bize bişey demediler. Zaten kapı kırıldı sesi geldi. Biz giyinip çıkana kadar merdivenler dolmuştu. Çıkarmadılar bizi baştan. Sonra  çocuğu ile aldılar arabaya. Kelepçe felan görmedim. Ben arkadan gördüm.  Kızı var zaten.Kızların en büyüğü  16 yaşında. Diğer kızı 15 üç kızı daha var işte 14, 13 ve 11 yaşlarındalar. Ufak bir tek çocuğu var 9 yaşında. Onları niye aldılar anlayamadım. Normalde biz bakardık yani.”

Bir başka komşusu ise:”Üzüldük ve şaşırdık tek diyeceğim bu.” dedi.

Bilindiği üzere Ayshat Alieva Rus ajanları tarafından İstanbul’da şehid edilen İslam Canibekov’un eşi.

 

Kaynak: Fetih Medya
Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Abdülmelik
    9 Şubat 2019 14:19

    Allah yar ve yardımcısı olsun insllah güçleri sadece garibalara yetiyor başka kişilere degil..

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.