Savunma Bakan: Harekat devam edecek!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Şubat 2017 | 20 Cemaziyelevvel 1438 Cuma 07:00

Milli , NATO Savunma Bakanları Toplantısı için geldiği Brüksel’de düzenlediği basın toplantısında, operasyonuna ilişkin, “Şu anda tümüyle kuşatılmış durumda.

 

El Bab’ın şehir merkezinin unsurlarının geri püskürtülmesi için çok yoğun bir faaliyet var. Bunu Özgür Ordusu (ÖSO) ve Türk Silahlı Kuvvetlerimiz birlikte yapıyor” diye konuştu.

 

Bu temizlik operasyonu bittikten sonra El Bab’ta hayatın normale dönmesinin beklendiğini söyleyen Işık, ’nin DAEŞ unsurlarının çekildiği yerlerde hayatın normale dönmesi için gerekli alt ve üst yapı çalışmalarını gerçekleştirdiğini vurguladı.

 
BAB’TAN SONRA DEVAM EDECEK

 
El Bab operasyonu bitene kadar Münbiç’teki ’nın Suriye uzantısı - unsurlarının çekilmiş olmasını istediklerini belirten Işık, “Bu noktada ’yle çalışıyoruz. Arzu ettiğimiz sonucu şu ana kadar alamadık. Ama El Bab operasyonundan sonra Türkiye’nin iki önceliği olacak. Bunlardan birisi Münbiç, diğer olacak” ifadesini kullandı.

İlgilinizi Çekebilir:  Askeri konvoya roketatarlı hain saldırı

 
PYD KABUL EDİLEMEZ

 
Münbiç’teki PKK/PYD varlığının kesinlikle kabul edilemez olduğunu vurgulayan Işık, “Bu Türkiye’nin ulusal güvenliği için de bölgenin istikrarı için de büyük bir tehdittir. Bunu en kolay ve en hızlı şekilde sağlamanın gayreti içerisindeyiz. Bir gerilime sebep olmadan bu hedefi geliştirme noktasında kararlıyız. Bu çalışma El Bab’tan sonra da devam edecek” dedi.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın