Savunma Bakan: Harekat devam edecek!

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Şubat 2017 | 20 Cemaziyelevvel 1438 Cuma

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, NATO Savunma Bakanları Toplantısı için geldiği Brüksel’de düzenlediği basın toplantısında, El Bab operasyonuna ilişkin, “Şu anda El Bab tümüyle kuşatılmış durumda.

 

El Bab’ın şehir merkezinin DAEŞ unsurlarının geri püskürtülmesi için çok yoğun bir faaliyet var. Bunu Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ve Türk Silahlı Kuvvetlerimiz birlikte yapıyor” diye konuştu.

 

Bu temizlik operasyonu bittikten sonra El Bab’ta hayatın normale dönmesinin beklendiğini söyleyen Işık, Türkiye’nin DAEŞ unsurlarının çekildiği yerlerde hayatın normale dönmesi için gerekli alt ve üst yapı çalışmalarını gerçekleştirdiğini vurguladı.

 
BAB’TAN SONRA DEVAM EDECEK

 
El Bab operasyonu bitene kadar Münbiç’teki PKK’nın Suriye uzantısı PYD-YPG unsurlarının çekilmiş olmasını istediklerini belirten Işık, “Bu noktada ABD’yle çalışıyoruz. Arzu ettiğimiz sonucu şu ana kadar alamadık. Ama El Bab operasyonundan sonra Türkiye’nin iki önceliği olacak. Bunlardan birisi Münbiç, diğer Rakka olacak” ifadesini kullandı.

 
PYD KABUL EDİLEMEZ

 
Münbiç’teki PKK/PYD varlığının kesinlikle kabul edilemez olduğunu vurgulayan Işık, “Bu Türkiye’nin ulusal güvenliği için de bölgenin istikrarı için de büyük bir tehdittir. Bunu en kolay ve en hızlı şekilde sağlamanın gayreti içerisindeyiz. Bir gerilime sebep olmadan bu hedefi geliştirme noktasında kararlıyız. Bu çalışma El Bab’tan sonra da devam edecek” dedi.

İlgilinizi Çekebilir:  'Hero' tişörtlü öğrenciye sınav çıkışı gözaltı

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?