Şarkul Evsat yazarı Şeyh Ömer Abdurrahman’ı ‘terörist başı’ ilan etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Şubat 2017 | 28 Cemaziyelevvel 1438 Cumartesi 11:00

Şeyh Ömer Abdurrahman’ın zindanlarında vefatı ’daki İslami cemaatleri hüzne boğarken yazarları, Şeyh Ömer aleyhinde küstahça yazılar kaleme aldılar.

Şarkul Evsat yazarlarından Abdurrahman Raşid, Şeyh Ömer’in vefatı üzerine kaleme aldığı makalesinde Şeyh Ömer’i terörist başı olmakla suçladı.

Raşid, “Terörist babasının vefatı” başlığını taşıyan yazısında şu ifadelere yer verdi: “Bazıları, Amerika’daki hapishanede ölen Ömer Abdurrahman’dan masum, mazlum ve kahraman yaratmak istiyor. O, tüm bu iyi şeylerin dışındaki her şeye layık. Yeni terörü o icat etti. Kışkırtma ve davette, el-Kaide liderleri ve ’i geçti. Ömer Abdurrahman, şiddete inanarak ölen tek kişidir. Cemal Abdunnasır’dan başlayıp Enver Sedat ve dönemine kadar komplo kurarak ve provoke ederek yaşadı. Herkes onun suçluluğu ve hapsedilmesinde ittifaka varmıştı.

Sadece görme yetersizliği yoktu aynı zamanda basiretten de yoksundu. Çoğu, görme yetersizliği olduğu için terör örgütlerinde şer bir unsur olacağına inanmadı. Fakat onunla görüşen istihbaratçılar, onda bir tehlikenin olduğunu görmüştüler. 1963 yılından beri aşırı bir fanatikti. Ezher’deyken Seyyid Kutub ve onun aşırı görüşlerinden etkilendi. Sonra Ezher’le ilişiği kesildi ve Abdunnasır döneminin son günlerinde provokasyondan tutuklandı. Buna rağmen Enver Sedat, binlerce İslamcıyla birlikte onu bıraktı ve üniversite eğitimine devam etmesine müsaade edildi. Abdurrahman, Sedat’a ihanet etti ve Cemaati İslamiye’ye Sedat’ın ölüm fetvasını verdi. Sedat’ın ölümünden sonra tutuklandı ama Mübarek döneminde affedildi. Büyük teröristlerin geçiş noktası olan Mısır’dan Sudan’a geçti. Bin ve Zevahiri’yle birlikte ’daki savaşçılara katıldı. Küçük mücahitlerin müftüsü ve ilham kaynağıydı. Amerikalılar da Sedat’ın hatasına düşerek ülkesine girmesi için Abdurrahman’a vize verdi.”Fetih Medya

İlgilinizi Çekebilir:  Trablus'ta Hafter ve Derne protestosu

Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Amerika zindanlarında yaşamını yitiren Mısır’daki Cemaat-i İslamiye’nin kurucusu ve manevi lideri Şeyh Ömer Abdurrahman’ın naaşı, savunmasını üstlenen avukat Eşref Yûnan eşliğinde Kahire’ye getirilmişti. Vasiyeti üzerine, defin işlemleri doğum yeri olan Dekhaliye şehrinde gerçekleştirilmiş, cenaze törenine binlerce kişi katılmıştı.

Fetih Medya

 

Öte yandan üzerindeki tüm baskılara rağmen Cemaati, Şeyh Ömer için bir taziye mesajı yayınladı. Mesajında Ömer Abdurrahman’ın ailesi, öğrencileri ve sevenlerine taziyelerini ileten , Şeyh Ömer’in Firdevs cennetine konulması temennisinde bulundu. ’in açıklamasında Şeyh Ömer’in Ezher öğrencisi olması ve Hüsnü Mübarek rejiminin ihanetine uğraması’na vurgu yapıldı.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın