Sarı yelekliler sokakta; Paris’te hayat durdu!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Aralık 2018 | 1 Rebiülahir 1440 Cumartesi 12:44

’nın başkenti ’te “sarı yelekliler”in gösterileri başladı. eylemcilere müdahale ediyor. Yoğun önlemlerinin alındığı gösterilerde Paris’i 8 bin koruyor. başlamadan önce ise 317 kişi gözaltına alındı

17 Kasım’dan bu yana Sarı Yeleklilerin protestolarıyla sarsılan Paris’te, bu cumartesi de kitlesel protestolar yaşanması bekleniyor.

Fransız basınında yer alan haberlere göre, “sarı yelekliler”, başta Paris olmak üzere ülke genelinde akaryakıt zamlarını ve kötüleşen ekonomik koşulları ediyor.

Fetih Medya

Geçen haftaki şiddet olayların tekrarlanmaması için yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Ülke genelinde 89 bin polis görevlendirildi. Paris’i ise 8 bin polis ile 12 zırhlı araç koruyor.

Eylemciler, Paris’in sembolleri arasında yer alan Champs-Elysees Caddesi’ne gelmeye başladı. Polis, göstericilerin üst aramasını yaptıktan sonra caddeye girmesine izin veriyor.

317 kişi gözaltına alındı 

“Sarı yelekliler”in Paris’te düzenleyeceği gösterilerden önce 317 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kişilerin üst aramasında çekiç ve taş bulunduğu ifade edildi.

Fetih Medya

Paris’te hayat durdu 

Fransız yetkililer, geçen hafta düzenlenen protestolarda dükkanların yağmalanması, camların kırılması, araçların ve bazı binaların ateşe verilmesi gibi şiddet olaylarının tekrarlanmasından endişe duyuyor.

Bu nedenle Champs-Elysees Caddesi’nde mağaza ve restoranlar kepenkleri indirdi.

Gösteriler Paris’in kültür hayatını da etkilerken, Champs-Elysees yakınlarındaki müzeler kapalı. Benzer şekilde Paris’in Garnier ve Bastille Opera binalarındaki programlar da iptal edildi.

Fransa 1. Futbol Ligi’nde Paris Saint-Germain (PSG) ile Montpellier arasında başkentte oynanması planlanan karşılaşma da ertelendi.

Paris’in sembollerinden Eyfel Kulesi de gösteriler nedeniyle ziyarete kapalı olacak. Geçen haftaki gösteriler sırasında zarar gören Zafer Takı da kapalı kalmaya devam edecek.

Paris’teki eylemler nedeniyle 30 civarında hattı durdurulurken, Champs-Elysees Bulvarı’nın çevresindeki birçok ve cadde trafiğe kapalı olacak.

 

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın