Şamil Tayyar: Atatürk Yaşasaydı…

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Şubat 2017 | 21 Cemaziyelevvel 1438 Cumartesi 23:00

Milletvekili Şamil Tayyar, referandumla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Atatürk yaşasaydı muhtemeldir ki evet derdi” dedi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, referandumla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Atatürk yaşasaydı muhtemeldir ki evet derdi” dedi.
Tayyar, katıldığı bir televizyon programında, anayasa değişikliği için yapılacak referandumla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Tayyar, “Yeni anayasa metninde cumhurbaşkanın sadece bütçe teklifi sunma yetkisi var, diğer kanun tekliflerini milletvekilleri verecek. Cumhurbaşkanlığı modeli devlet içindeki paralel yapılanmaların da önüne bariyer kuracak” ifadelerini kullandı.
YANLIŞINI İDRAK ETTİ’
Tayyar, CHP’nin Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) gitmeme kararını değerlendirerek, “AYM’ye gitmeme kararını pozitif buluyorum, yanlışlarını geç de olsa idrak ettikleri kanaatindeyim” dedi.
Tayyar, başörtüsü nedeniyle bir lise öğrencisi genç kıza yapılan saldırıya ilgili, “Lise öğrencisi genç kıza başörtüsü nedeniyle yapılan saldırının savunulacak hiçbir yanı yoktur, alçakça bir saldırıdır. demokrasiye bir müdahaledir, hesabı sorulmalıdır” dedi.

İlgilinizi Çekebilir:  Gaziantep'te uyuşturucu tacirlerine operasyon: 37 kişi gözaltına alındı

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , ,

Bir Yorum Yazın