Şam’ı Özgürleştirme Heyeti’ni hedef tahtasına oturtmak [Analiz]

Yazar: Enes Türkmenoğlu - Yazının Tarihi: 3 Şubat 2017 | 6 Cemaziyelevvel 1438 Cuma 06:15

’deki yeni bir oluşum olan Şam’ı Özgürleştirme Heyeti sahada ve dışarıda birçok kişiyi, grubu hatta üzerinde sömürü planları yapan ülkeleri rahatsız etti.

 

 

Bu nedenledir ki gerek Arap medyası, gerekse yabancı medya, oluşumun lideri ’e karşı başlattı. Bu savaşa oluşumun muhalifi yerli devrimciler de üzerinden alet oldular.

 

 

İslam ümmetinin maslahatı veya mefsadatını bilmeyen hikmet yoksunu kişiler, Suriye devriminin geleceğini temsil eden bu oluşumun değerini kavrayabilmiş değiller.

 

 

Ülkemizdeki sözüm ona bazı İslamcılar ise batılı devletlerin ekmeğine yağ sürme mahiyetinde yorumlar yaparak, bilerek veya bilmeyerek devrime zarar verme yolunda devam ediyorlar.

 

 

Rasululah s.a.v’in dediği üzere: “Müslüman, Müslümanın elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir.” düsturunu unutmuşçasına, hakkında hayır ve adaletten başka bir şey duymadığımız kişiler hakkında asılsız iftiralar atıp bühtanlar üretmektedirler. Onları İslam ümmetinin çıkarlarını düşünmemekle itham etmek ise konu ve saha hakkındaki bilgisizliğin göstergesinden başka bir şey değildir.

 

 

cephesini ise ne siz sorun, ne ben söyleyeyim… Öyle ya, böyle bir oluşum en çok da onları rahatsız ediyor. Sonuçta “ İslam şeriatını istemiyor!” yaygaraları boşa çıkmış ve tam tersi bir atılım gerçekleşmiş durumda. (Buna rağmen iftiradan geri durmayarak “Heyetül ridde” şeklinde eleştiri ve yorumları sergilemekten sakınmamıştır. Müslümandan kanlı elini çekmeyenin sivri dilini çekmesi düşünülebilir mi?)

İlgilinizi Çekebilir:  Saha Gündemi: 26.05.2018

Fetih Medya

 

 

Batının ise oluşuma karşı ne tarz bir tavır alacağı belli değil. Büyük ihtimalle nasıl bir töhmetle vuracaklarını düşünüyorlardır. Ne de olsa, her ne kadar güç onlarda da olsa ve atılan bombaların parası halktan çıktığı için, halklarını kandıracak bazı bahanelere ihtiyaçları olacaktır.

 

 

Kim ne derse desin; Suriye-Şam diyarı oyuncuların, işbirlikçilerin ve sömürgecilerin oyunlarını bozmaya devam ediyor.

 

 

Allah’tan temennimiz, içimizden, sesi kısılmış İslam ümmetinden; siyasi ve askeri alanda, medya alanında ve tüm diğer alanlarda mazlumları savunacak ve ardından gidilecek liderler çıkarmasıdır.
Allahumme Amin.

 

Enes Türkmenoğlu – Fetih Medya

Bir Yorum Yazın