Şam’da vicdanların vurulduğu an: Bebeğini kurtardı, kendisi kaldı [Video]

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Ocak 2018 | 25 Rebiülahir 1439 Cuma 13:51

ve bombardımanı sonrası bebeği ile enkaz altında kalan annenin, bebeğini kurtarmak için gösterdiği çaba izleyenleri ağlattı. Moloz altında kendi bedenini siper eden anne, arama çalışmaları ardından mahsur kaldıkları göçüğe ulaşan kurtarma görevlilerine bebeği iterek teslim ediyor.

Görüntüler Şam’dan… 9 Ocak’ta, Şam’ın doğu kırsalında bulunan Sakba kasabasına yönelik sonrası…
İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından hesabı tarafından yayınlanan o görüntüler ise ’de sivillere yönelik saldırıların boyutunu ve acımasızlığını gösteriyor. Sakba’ya yönelik hava bombardımanı ile yıkılan binaların molozları arasından bir bebeğin kurtarıldığı anlar kayıtlara giriyor.


Ancak görüntülere dikkatli bakıldığında, bir bebeğin kurtarılmasından çok daha büyük bir olayın kayıtlara girdiği görülüyor. O’nu sıkıştığı yerden, kendisi gibi enkaz altında kalan yetişkin birinin koruduğu, daha sonra enkaz altındaki küçük delikten bebeği uzatarak, kurtarma görevlilerine uzattığı görülüyor. O kişinin annesi olduğu farkediliyor. Kendisi de enkaz altında kalan annenin, daha sonra enkaz altındaki küçük delikten bebeği uzatarak, kurtarma görevlilerine uzattığı görülüyor.Bebek, annesinin uzattığı boşluktan çekilerek kurtarılırken, etraftan tekbir sesleri yükseliyor. Annenin kurtarılıp kurtarılamadığı ise bilinmiyor.

300 SİVİL KATLEDİLDİ

Başkent Şam’da Beşşar Esed rejiminin ablukasındaki Doğu bölgesi, 14 Kasım 2017’den bu yana rejim ve destekçilerinin şiddetli hava ve kara saldırılarının hedefi oluyor.
Doğu Guta Duma ve Haresta ilçeleri ile Sakba, Hammuriye, Merc, Arbin, Misraba, Medyere, Zemelka, Cisrin, Ayn Terma ve Beyt Sava beldeleri ağır bombardımanın altında bulunuyor.
Sivil (Beyaz Baretliler) kaynaklarından derlenen bilgilere göre, 14 Kasım 2017’den bu yana Doğu Guta’ya düzenlenen saldırılarda 5’i Sivil görevlisi 303 sivil hayatını kaybetti, yaralı sayısı ise bin 400’ü geçti. ’nın da rejime hava desteği vermeye başladığı son 2 haftada 161 sivil can verdi.

İktibas: haberyirmi, sorumluluk kaynağa aittir.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın