“Şam cihadı bitti mi?”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Temmuz 2018 | 29 Şevval 1439 Cuma 04:22

Bu günlerde kiminle oturursam şunu soruyor: Şam cihadı bitti mi?

Bu şeytan dürtüsünün engellenebilmesi ve giderilebilmesi için, nice , fıkıh ve kalp hallerine ihtiyaç duyulur.

Her cevabımda onlara, ’in Amerikanların ve müttefiklerinin ellerine geçtiği garip ve hüzünlü günleri hatırlatıyorum. Kalp kederlendi, neredeyse can çıkacaktı. Olan, sıfıra döndüğümüz ve bozulan şeyleri onarmaya çalışmamızdan ibaretti. Sonra adamlarının başına gelen esaret, ölüm ve ülkelerine ve tağutlarına teslim edilme imtihanları… Guantanamo’ya gönderilenlerin haberleri insanı kahrediyordu.

Kendi kendime soruyordum: Şimdi ne olacak? Tüm bunlar nasıl gerçekleşti? ’ın kaderinde ve cereyan edişindeki hikmetinde bunların manası ne? Tüm bunların açıklamasını belki bir şeyler anlama ümidiyle ilerleyen zamanlara bırakıyor ve ’a tevekkül ederek ve güvenerek bağlanmanın dışında, cevap olarak bir şey bulamıyordum.

Benim yaşadıklarımı yaşayanlar ve olanları tefekkür edenler, imtihanlar ve fitnelerden dolayı sarsılmaz. Bu olanlardan sonra, Allah’ın dininin muzaffer olacağını yakinen anladım. Olayları zahiri görünümlerinin dışında takip etmeye başladım ve bu durum bana siyeri farklı bir şekilde okumaya sevk etti; daha önce farkında olmadığım yönlere bakmaya…

Bu olaylar sırasında muvvaffak olduğunu gördüğüm bir kimsenin şu sözü çok hoşuma gitmişti: Şimdi bitti, cihad başladı.
Ağaç, ölü yaprakların düşmesi, tohumların oluşması ve taze yaprakların çıkması için rüzgârların sarsıntılarına ihtiyaç duyar. Bu, arınma ve merhalesidir.

Keşke her olaylara , âlim ve mücahidin kalbine gördüklerimi koyabilseydim. O zaman, vallahi bu cihadı bekleyen zafer ve teyit hakkındaki ihtilafların çoğu giderdi.
Allah’ım, rahmetini istiyoruz.

Ebu Katade el-Filistini

Mütercim:

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın