Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Saha Gündemi:17.05.2019

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Mayıs 2019 | 12 Ramazan 1440 Cuma 22:08

Kuzey kırsalına bağlı Ekrad Dağı Kıbeyne mihverinde Nusayri ordusunun ilerleme girişimini püskürtme sırasında BMP zırhlı aracı Hey’et Tahriru’ş-Şam tarafından kullanılamaz hale getirildi.

Fetih Medya


Nusayri ordusu kuzey Lazkiye kırsalına bağlı Ekrad Dağı Kıbeyne mihverine başarısız ilerleme girişimi sırasında 6’nın üzerinde ölü ve yaklaşık 10 yaralı zayiat vererek geri çekildi.


Lazkiye kırsalına bağlı Ekrad Dağı Kıbeyne mihverine ilerleme girişimi sırasında Nusayri ordusu unsurları Hey’et Tahriru’ş-Şam tarafından havan toplarıyla hedef alınıyor.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


Kuzey Batı Hama kırsalına bağlı el-Kerkat korusu güneyinde konuşlu bulunan Nusayri ordusu, Hey’et Tahriru’ş-Şam’a bağlı ağır top birliği tarafından Grad füzeleri ile hedef alındı.


Muhalif sabah erken saatlerde milislerinin batı Hama kırsalına ilerleme girişimini geri püskürttü. Yaşanan çatışmalarda güçlerine bağlı iki birlik öldürüldü ve yaralandı. Ölenler arasında binbaşı rütbesinde bir subay bulunmakta.


Kuzeybatı Hama kırsalına bağlı el-Kerkat korusunun güneyinde bulunan Nusayri ordusu birlikleri Hey’et Tahriru’ş-Şam’a bağlı Topçu birlikleri tarafından hedef alındı.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


rejimi ve Rusya savaş uçaklarının dün bombardıman sonrası Ma’aret Hurmah kasabasında meydana gelen .

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


,  Kuzeybatı Hama’da bir grup Rejim milisi ve birkaç aracı havaya uçurdu.

 


Rus ve rejimi savaş uçakları İdlib’in güneyindeki Kafar Roma kasabasını bombaladıktan sonra iki çocuk ve kadın dahil beş sivil yaralandı.

 


Yerel kaynaklar tarafından aktarılan görüntülerde, İdlib güneyinde ilerleyen Rusya destekli Esed rejimi güçlerinin ele geçirdikleri bölgelerde muhaliflere ait bayraklarla birlikte Türk bayraklarını da yaktıkları ifade ediliyor.

Fetih Medya


Hama yerel ,Soçi çerçevesinde garantör ülkelere ve uluslararası topluma çağrı yaparak,Esed güçlerinin ve Rusya’nın İdlib kırsalında hedef gözetmeksizin yaptığı hava saldırılarını durdurun dedi.

Fetih Medya


Rusya ve Şam yönetimine yakın yayın organları,muhaliflerin İdlib Bölgesinde kendi taraftarlarına yönelik kimyasal silah kullanacağını öne sürüyor.
Muhalifler ise Rejimin son günlerde çok ciddi kayıplar verdiğini bundan dolayı kimyasal silaha kullanabileceğini belirtiliyor.


Şam yönetimine yakın kaynakların ”TSK gözlem noktalarından çekiliyor” haberleri yaptığı bir zamanda,Türkiye bu sabah Hama kuzeyindeki Şir Mager üssüne ek takviye yaptı.

Fetih Medya


Hama’ya bağlı Şehşobi Dağı yanında bulunan Meydan Ğazel mevkisinde bir grup Esed milisine pusu atıldı. Çok sayıda Rejim milisi öldürüldü.


Bugün Münbiç’te (PKK)’nın merkezine bomba yüklü araçla saldırı gerçekleştirildi.


DAEŞ Resmi bir beyanla saldırıyı üstlendi.

Fetih Medya


Nusayri ordusunun başarısız operasyonu sonucu öldürülen Rejim komutanı Mahir İsa.

Fetih Medya


Muhalifler, Hama’ya bağlı Kefer Nebuda köyünde bir 23mm topu ve mevzisini imha etti.


Hama’ya bağlı Harş Karket köyüne sızma operasyonu yapmaya çalışırken, Rusya’ya bağlı 5. Fırka grubundan aralarında subaylarında olduğu 15 asker öldürüldü.


Hey’et Tahriru’ş-Şam mücrim rejimle esir takası operasyonu gerçekleştirdi. Nusayri ordusuna bağlı 9 unsura karşılık 22 kadın 5 erkek tutuklu serbest bırakıldı.

Fetih Medya


Kaynak: Fetih

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.