Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Saha Gündemi:11.07.2019

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2019 | 8 Zilkade 1440 Perşembe 23:30

Mücrim rejime ait savaş uçaklarının güney İdlib Maarat El-Numan kasabası hastanesini bombalaması sonucu hasar gören hastane hizmet dışı kaldı.


“El-Fethu’l-Mubin” operasyon odası birlikleri kuzeybatı kırsalına bağlı Hamamiyat beldesinde bulunan Rejim noktalarına taarruz saldırısı başlattı.


“El-Fethu’l-Mubin” birlikleri Hama kırsalına bağlı Hamamiyat beldesi içerisinde şiddetli çatışmalara giriyor.


savaşçıları Hama havaalanını Grad füzeleriyle hedef alıyor.


Muhalif Hama kırsalına bağlı Hamamiyat tepesinde Nusayri ordusuna ait tankı imha etti.


“El-Fethu’l-Mubin” birlikleri Rejim güçleri ile girdikleri şiddetli çatışmalardan sonra kuzeybatı Hama kırsalına bağlı stratejik öneme sahip Hamamiyat köyünü ve tepesini ele geçirdiler.


Muhalifler Hamamiyat mihverinde Nusayri ordusuna ait bir tank ve şelka aracını ganimet aldılar.


“El-Fethu’l-Mubin” operasyon odası askeri kaynağı: Tahkimatı güçlü Hamamiyat tepesi stratejik bir nokta olarak kabul edilmekte. Düşmanla girilen birkaç saatlik çatışmalardan sonra bölge ele geçirildi.


El-Fethu’l-Mubin Grupları Kuzey Batı Hama kırsalına bağlı Hamamiyat ve tepesine yönelik ilerleme girişiminde bulunan Rejim militanlarını geri püskürttüler.


El-Fethu’l-Mubin operasyon odasına bağlı ağır top ve roket birliği Kuzey Hama kırsalına bağlı Şeyh Hadid, Muğayyir ve Kernaz köylerinde konuşlu bulunan Nusayri ordusu birliklerini hedef almakta.


“El-Fethu’l-Mubin” birlikleri ele geçirilen Hamamiyat köyüne ilerleme girişiminde bulunan Rejim milislerine ait bir tankı yönlendirmeli roketle imha etti.


İşgalci Rusya uçaklarının kuzey Hama Latamine kasabasını bombalaması sonucu bölge halkından bir kişi hayatını kaybederken bir kadın ve bir çocuk da yaralandı.Rejim güçlerine ait savaş uçaklarının batı İdlib Cisruş-Şuğur kasabasını bombalaması sonucu bölge halkından hayatını kaybedenler ve yaralananlar oldu.


Rejim savaş uçaklarının  Cisriş-Şuğur kırsalına bağlı El-Kefir köyünü bombalaması sonucu çoğunluğu kadın ve çocuklardan 19 kişi yaralandı.


El-Fethu’l-Mubin birlikleri kuzey Hama Kirnaz mihverinde Nusayri ordusuna ait bir tankı imha etti.


Rejim güçleri ve işgalci Rusya yeni özgürleştirilen Hamamiyat köyünü ve tepesini roket rampaları, ağır toplar ve hava saldırıları ile yoğun bir şekilde bombalıyor.


Kuzey Hama Hamamiyat beldesi mihverinde Nusayri ordusuna ait BMP zırhlı aracı “El-Fethu’l-Mubin” operasyon odası tarafından imha edildi.


ilerleme konusunda gösterdikleri tam bir acizlikle birlikte kuzey Hama Hamamiyat köyü ve tepesini şiddetli bir şekilde bombalamayı sürdürüyor.


Hey’et Tahriru’ş-Şam kuzey Hama Kassabiye köyünde konuşlu Nusayri ordusu noktalarını havan topu atışlarıyla hedef alıyor.


Kuzey Hama Hamamiyat mihverine başarısız ilerleme girişimleri sırasında Rejim milislerine ölü ve yaralı kayıpları verdirildi.


İşgalci Rusya ve mücrimRejimin Hamamiyat köyü ve tepesini geri alma girişimleri sırasında “El-Fethu’l-Mubin” birlikleri mücadele ediyor.


ve Rejim savaş uçaklarının güney İdlib kırsalındaki Kefer- kasabasına patlayıcı varil bombaları atması sonucu birçok kişi yaralandı.

 


ÖSO bugün kuzeybatı Hama’daki ATGM ile Rejim milislerine ait birlikleri havaya uçuruyor.

 


Afrin kent merkezinde bombalı araç saldırısı düzenlendi. Sivil alanda patlayan araç nedeniyle çok sayıda ölü ve yaralı bildiriliyor.


Tahrir’uş-Şam, Hama’ya bağlı Hamamiyet köyünü ve tepesini Rusya destekli Nusayri ordusundan feth ettiğini resmi bir beyanla duyurdu.

Fetih Medya


 

Hamamiyat tepesi ve köyü alındıktan sonra ki Hama’da ki son durum.

Fetih Medya


’nin kuzeyindeki Kamışlı kasabasında bulunan bir kilisenin önünde bombalı araç saldırısı düzenlendi.İlk belirlemelere göre 11 kişi hayatını kaybetti.

Fetih Medya


Kaynak: Fetih

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.