Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Saha Gündemi: 11.06.2019

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Haziran 2019 | 8 Şevval 1440 Salı 22:55

Nusayri rejimi uçaklarının bombalaması sonucu güney İdlib kırsalına bağlı Cibala beldesinde çoğunluğu kadın ve çocuklardan 12 kişi hayatını kaybetti.


Kuzey Batı Hama kırsalına bağlı el-Huveyz köyünde konuşlu bulunan Nusayri ordusu militanlarından oluşan topluluğunun Tahriru’ş-Şam tarafından yönlendirilebilen roket ile hedef alınmaları sonucu saflarında ölüler ve yaralılar bulunmakta.


Hey’et Tahriru’ş-Şam Hama askeri havaalanını füzeler ile hedef alıyor.


Ekrad Dağı Kıbeyne mihverinde Heyet Tahriru’ş-Şam ile arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Aynı zamanda bölge muhtelif silahlarla şiddetli bir şekilde bombalanıyor.


Heyet Tahriru’ş-Şam Nusayri ordusunun kuzey Lazkiye kırsalına bağlı Kıbeyne mihverine ilerleme girişimini geri püskürtü. Saldıran birlik unsurlarından 25’i yaralanırken, bazıları da öldü.


Güney İdlib’deki kasabalarda tarafından korkunç gerçekleştiriyor. Rus savaş uçakları aileleri bombaladı ve çoğu çocuk olmak üzere 13 sivil öldü. Düzinelerce insan ise yaralandı.


Rusya-Esed rejiminin İdlib güney kırsalındaki Kafranbel yerleşiminde sivillere yönelik düzenlediği bombardımandan kameralara böyle yansıdı.


YPG/ kontrolündeki Haseke ilinin Türkiye sınırına yakın beldesi Kahtaniye’de dünden beri süren yangın kontrol altına alınamadı. Yangın bölgedeki kuyuları ve tesislerine doğru ilerliyor.


Yangında yaklaşık 50 bin dönüm ekilebilir arazinin zarar gördüğü ifade ediliyor. Yangının kuyulara ulaşması durumunda yerel imkanlarla söndürülmesi neredeyse imkansız hale gelecek.


Türk topçu birlikleri Tel Rifat’ta bulunan PKK/PYD mevzilerini vuruyor.


Müminleri Teşvik Et Operasyon Odasının dün Türkmen dağında yaptığı operasyon sonucunda Ensar-ud Din’den olan Ebubekir isimli muhalif hayatını kaybetti.

Fetih Medya


Türkistan İslam Cemaati grubu Kürt dağı bölgesinde Nusayrileri ağır silahlar ile hedef alıyor.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


Lazkiye’nin Selgam bölgesi Rejim uçakları tarafindan yogun bombalanıyor.


Der’a’da Tifs ve Mezirib yolu arasında. Muhammed Berdan adlı şahsa kimliği belirsiz kişilerce bir suikast gerçekleştirildi.
Muhammed Berdan Nusayri rejimine bağlı 4. Fırka’da istihbarat görevlisi olarak çalışıyordu.

Fetih Medya


Hama’da uçakların yoğun bombardımanı engellemek için sivil yakıyor.

Fetih Medya

Fetih Medya


Güney İdlib kırsalına bağlı Şeyhun şehri kuzeyinde bulunan Mezari Tabiş’in Rus savaş uçakları tarafından hedef alınması sonucu bir kişi hayatını kaybetti bir çok kişi de yaralandı.


Rus savaş uçakları Kefer Zeyta köyünü bombaladı.


Heyet Tahrir Şam ve Rejim arasında Lazikiye Kürt dağı Kibbeni hattında çok şiddetli çatışmalar var. Bölge Rejim tarafından şiddetle bombalanıyor.


Hama’da muhalifler ile sızmaya çalışan Nusayriler arasında çıkan çatışmada Rejim safında çok sayıda ölü olduğu söyleniyor.


Nusayriler bugün Han Şeyhun köyünü 20 den fazla Rajmi füzeleri ile hedef aldı.


Yaşanan çatışmalarda muhalifler tarafından ele geçirilen silahların bir kısmı…

Fetih Medya


Resimde görünen Rejim generali ve  emrialtındaki tüm muhalifler tarafından öldürüldü.

Fetih Medya


Ma’arat el-Numan, bu öğleden sonra en az 10 hava saldırısıyla yoğun olarak hedef alındı.


Rejim askerleri Hama ve Lazkiye savaşlarından kaçabilmek için üst düzey subaylara 500.000 Suri (858 Euro) rüşvet veriyor.


Kaynak: Fetih Medya

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.