Sabri: Bolton’un Mescid-i Aksa altındaki tünelleri ziyareti provokatif

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Ocak 2019 | 1 Cemaziyelevvel 1440 Pazartesi 19:05

Amerika’nın işgal rejiminin ihlallerine destek verdiğini belirten : Bolton’un Mescid-i Aksa altındaki tünelleri ziyareti provokatif

Mescid-i ve Yüksek İslami Başkanı Şeyh İkrime Sabri, Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un Burak Duvarı’na ve Mescid-i Aksa’nın altında gayri meşru kazılarla açılan tünellere yaptığı ziyareti “provokatif” olarak niteledi.

Bolton’un ziyaretini İslami vakfın kutsallığını ihlal ve ’e niteliği kazandırma çabası olarak değerlendiren Sabri, Amerikan yönetiminin işgal rejiminin ihlallerine verdiği desteğe dikkat çekti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine konuşan Sabri, Yüzyılın Anlaşması’nın ipuçlarının birer ikişer oraya çıkmaya başladığını söyledi.

Yüzyılın Anlaşması’nın Kudüs kentindeki işgali kökleştirdiğini belirten Sabri, işgalcilerin kentin İslami kimliğini yok etmeye çalıştıklarını ifade etti.

İşgal belediyesi meclisi üyesinin Eski surlarının yıkılması çağrısını kınayan Şeyh İkrime Sabri, surların Osmanlı dönemindeki İslam uygarlığını temsil ettiğini söyledi.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, işgal rejimince Mescid-i Aksa’nın altına kazılan tünelleri ziyaret ettikten sonra ziyaretçi defterine “Bu büyük bir başarı. Ortak uygarlığımızın başından bu yana gelen bu tarih unutulmaz” yazdı.

Kaynak:fiem

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.