S.Arabistan’da sıcak saatler! İHA ile geldiler

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Mayıs 2018 | 11 Ramazan 1439 Cumartesi 22:37

’ın Abha kentindeki havalimanına yönelik hava saldırısı girişimi engellendi. Suudi makamlarınca yapılan açıklamada, ‘terörist ’ girişiminin engellendiği ve havalimanında seferlerin normal seyrinde devam ettiği kaydedildi.

’deki Husilerin, Suudi Arabistan’ın güneyindeki Abha ’nı alan hava saldırısı girişiminin engellendiği belirtildi.

Suudi Arabistan’ın resmi televizyon kanalı El-İhbariyye’de yayınlanan açıklamasına göre, Abha kentindeki havalimanına yaklaşan insansız hava aracı (İHA) imha edildi.

Açıklamada, “terörist saldırı” girişiminin engellendiği ve havalimanında seferlerin normal seyrinde devam ettiği kaydedildi.

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun açıklamasında ayrıca saldırının sorumlularının da öldürüldüğü ifade edildi.

Öte yandan Husilere ait El-Mesira televizyonunun haberinde, Abha Havalimanı’na İHA ile hava saldırısı düzenlendiği iddia edildi. Saldırının ardından havalimanındaki seferlerin çift yönlü olarak durdurulduğu ileri sürüldü.

2014’ten bu yana çatışmalar devam edi̇yor

Husilerin aynı havalimanını geçen ay da Qasef tipi İHA ile hedef aldığı belirtilmişti.

Husilerin Suudi Arabistan’ın farklı kentlerini de sık sık balistik füzelerle hedef aldığına ve saldırıların engellendiğine yönelik açıklamalar yapılıyor.

Uzun süredir istikrarsızlığın yaşandığı Yemen’de ele geçirmek isteyen , 2014’ten bu yana Sana başta olmak üzere bazı bölgeleri kontrolünde tutuyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Mart 2015’te başlatılan “Kararlılık Fırtınası” operasyonu kapsamında meşru yönetime bağlı güçlere destek veriyor.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın