Rusya’dan Türkiye ve NATO ile ilgili açıklama

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 22 Şubat 2017 | 25 Cemaziyelevvel 1438 Çarşamba 01:21

Savunma Bakanı Sergey Şoygu, ile askeri teknik işbirliği alanında büyük bir çalışma yürütüldüğünü ve bunun iki ülke yönetimi tarafından desteklendiğini söyledi.

’daki bir üniversitede düzenlenen panelde konuşan Şoygu, Türkiye-Rusya işbirliğinin bölgesel istikrarın desteklenmesi açısından önemli olduğunu belirterek, “Komşularınızı seçemezsiniz. Komşularınızla her durumda yaşamanız gerekiyor ve en iyisi barış ve uzlaşı içinde yaşamak” dedi.

Şoygu, Türkiye’nin koalisyonu kurulması konusunda ’ya öncülük edebileceğini savundu.

Rusya Nato İlşkileri

ve Rusya’nın askeri işbirliğine ’da başlayabileceğini anlatan Şoygu, “Bizim görevimiz çabalarımızı birleştirmek. Bunun için imkanımız var. Bizim için tek bir düşman var, o da uluslararası . Dünyayı korkutmayı bırakarak, ( ile) 5-7 yıl önce var olan yapıcı işbirliğini tekrar kurmalıyız” ifadelerini kullandı.

İlgilinizi Çekebilir:  Batı ülkeleri Putin ile masaya oturdu: 'Esed gitsin, Rusya kalsın'

Şoygu, NATO ile küresel güvenlik konularında diyaloğa hazır olduklarına vurgu yaparak, Rusya ve NATO’nun uluslararası terörizmle mücadelede başarı sağlayabileceğini kaydetti.

Ancak NATO’nun her türlü işbirliğini reddederek Rusya sınırlarındaki askeri varlığını artırmaya devam ettiğini savunan Şoygu, “Son dönemlerde NATO’nun Rusya sınırlarındaki tatbikatları ve istihbarat faaliyetleri arttı. Son 10 yılda sınırlarımızda keşif uçuşu sayısı 3 kat arttı” diye konuştu.

Ayrıca Şoygu, Rusya’nın dünya ihracatında ikinci sırada olduğunu belirterek, 60’tan fazla ülkeye yaklaşık 15 milyar dolarlık satışı gerçekleştirdikleri bilgisini paylaştı.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın