Rusya’dan Trump’ın ‘hayvan Esad’ açıklamasına tepki!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Nisan 2018 | 24 Recep 1439 Salı 14:57

Rusya, sabaha karşı 04.43’te Suriye’deki bir havaalanına yapılan füze saldırısının arkasında İsrail’in olduğunu da duyurmuştu.

Bakanlığından yapılan açıklamada, saldırının, İsrail uçakları tarafından saatiyle 03.25-03.53 arasında Suriye hava sahasına girmeden düzenlediği belirtildi.

Açıklamada, “İsrail Hava Kuvvetlerine ait iki F-15 savaş uçağı, Suriye hava sahasına girmeden Lübnan’dan T-4 hava üssüne 8 füze attı. Suriye Silahlı Kuvvetleri birimleri, sırasında 5 güdümlü füzeyi yok etti. 3 füze üssün batı kısmına düştü.” ifadeleri kullanıldı.

Trump’ın ‘hayvan ’ ni̇telendi̇rmesi̇ne rusya’dan tepki̇

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Trump’ın Esad’ı “hayvan” olarak nitelendirdiği açıklamasını doğru bulmadığını ifade ederek, “Esad, Suriye’nin meşru Cumhurbaşkanıdır” dedi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Esad’ı “hayvan” olarak nitelendiren Başkanı Donald Trump’ın sözlerine ilişkin yaptı. Peskov, “Esad, Suriye’nin meşru Cumhurbaşkanıdır. Bizim bakış açımızdan, elbette ülkenin yasal Cumhurbaşkanına karşı bu tür saldırgan ifadeleri kullanmak doğru değil ve neredeyse imkansızdır” ifadelerini kullandı.

, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Başkan Putin, Rusya ve İran, hayvan Esad’i destekledikleri için sorumlular. Büyük bedel ödenecek.” değerlendirmesini yapmıştı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın