Rusya’dan sert açıklama: Bunu unutmayacağız!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Haziran 2018 | 29 Ramazan 1439 Çarşamba 16:11

Bakanlığı, aleyhine tarafından alınan yaptırım kararlarıyla ilgili yaptı. Açıklamada, ” kendisini dünyanın jandarması sanıyor” denildi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından Rusya, vatandaşları ve toplum kuruluşlarına ve iş çevrelerine karşı başlatılan yaptırımlarına karşı yarısı önemli bir açıklama yaptı. ABD’ye büyük tepkinin gösterildiği açıklamada, ”Washington’un almış olduğu yaptırım kararlarının sonucu önceki kararları gibi sıfır etki oluşturacak. Rusya’nın uluslararası arenada rotasını değiştirmeye zorlamak sonuçsuz kalacak. ABD kendisini dünyanın jandarması sanıyor. Bu gibi girişimler ABD’nin sadece çaresizliğini gösteriyor” denildi.
”Yaptırım tari̇hleri̇ mani̇dar”

İlgilinizi Çekebilir:  Cammu Keşmir'deki şiddet olaylarında 41 kişi öldü

Yapılan açıklamanın devamında ise, ”ABD, ve diğer somut tehditlere karşı savaşmak yerine olmayan icat eden bir bakış açısı sergiliyor. Bu tarihin kısır ama tehlikeli bir döngüsüdür. Washington’un aldığı yaptırım kararları Rusya için çok önemli olan ‘Rusya ve zafer günü’ tarihlerinin arifesinde alındı. Bunu unutmayacağız” ifadeleri kullanılarak sert tepki gösterildi.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın