Rusya’dan sert açıklama: Bunu unutmayacağız!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Haziran 2018 | 29 Ramazan 1439 Çarşamba 16:11

Rusya Bakanlığı, Rusya aleyhine tarafından alınan kararlarıyla ilgili yaptı. Açıklamada, ”ABD kendisini dünyanın jandarması sanıyor” denildi.

Birleşik Devletleri (ABD) tarafından Rusya, Rus vatandaşları ve Rus kuruluşlarına ve iş çevrelerine karşı başlatılan yaptırımlarına karşı yarısı önemli bir açıklama yaptı. ABD’ye büyük tepkinin gösterildiği açıklamada, ”Washington’un almış olduğu yaptırım kararlarının sonucu önceki kararları gibi sıfır etki oluşturacak. Rusya’nın uluslararası arenada rotasını değiştirmeye zorlamak sonuçsuz kalacak. ABD kendisini dünyanın jandarması sanıyor. Bu gibi girişimler ABD’nin sadece çaresizliğini gösteriyor” denildi.
”Yaptırım tari̇hleri̇ mani̇dar”

İlgilinizi Çekebilir:  Pakistanlılar Türkiye'ye destek için Türk lirası alıyor

Yapılan açıklamanın devamında ise, ”ABD, ve diğer somut tehditlere karşı savaşmak yerine olmayan düşman icat eden bir bakış açısı sergiliyor. Bu tarihin kısır ama tehlikeli bir döngüsüdür. Washington’un aldığı yaptırım kararları Rusya için çok önemli olan ‘Rusya ve zafer günü’ tarihlerinin arifesinde alındı. Bunu unutmayacağız” ifadeleri kullanılarak sert tepki gösterildi.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın