Rusya’dan kriz hamleleri: CIA, büyükelçimizi dinledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Şubat 2017 | 24 Cemaziyelevvel 1438 Salı 07:00

Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “’ın ulusal güvenlik danışmanı olarak çalışan Michael Flynn skandalı ile bağlantılı olarak Amerikan istihbarat servisleri Büyükelçimiz Kislyak’in iletişimini sürekli olarak dinliyorlardı” dedi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, istihbaratını, Rusya’nın Washington büyükelçisini gizli bir şekilde dinlemekle suçladı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD istihbaratının Rusya’nın Washington Büyükelçisi Sergey Kislyak’ı görevleri ile ilgili raporlarda da dahil olmak üzere gizli şekilde dinlediklerini dile getirdi.

Sergey Lavrov, “Son birkaç hafta öncesine kadar Trump’ın ulusal güvenlik danışmanı olarak çalışan Michael Flynn skandalı ile bağlantılı olarak Amerikan istihbarat servisleri Büyükelçimiz Kislyak’in iletişimini sürekli olarak dinliyorlardı. ABD’li istihbaratçılar isimlerini vermeseler de resmi bir şekilde gazetecilere açıkladılar. Kislyak’ı Washington’da görevlerini yürütürken ’ya verdiği raporları da dinlediklerini bildirdiler” dedi.

İlgilinizi Çekebilir:  Pompeo'dan Teksas saldırısında ölen Pakistan'lı değişim öğrencisine taziye

Geçtiğimiz hafta, görevinden ayrılan Flynn, Rusya’nın Washington Büyükelçisi Sergey Kislyak ile iletişimi hakkında Beyaz Saray’a eksik bilgi verdiğini kabul ederek istifa etmişti.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın