Rusya’dan İngiltere’yi kızdıracak açıklama

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Nisan 2018 | 27 Recep 1439 Cuma 23:41

Rusya Bakanı Igor Konaşenkov, İngiltere’nin Rusya’nın Suriye’de kullandığını söyleyerek kara propaganda yaptığını söyledi.

Rusya Savunma Bakanı Igor Konaşenkov, yaptığı açıklamada, İngiltere’nin Rusya’nın Suriye’deki siviller üzerinde kimyasal kullandığı iddiaları ile kamuoyunu yanılttığını söyledi.

İngiltere’nin açıklamalarını kara propaganda olarak değerlendiren Konaşenkov, ellerinde İngiltere’nin bu yöndeki çalışmalarını gösteren belgeler olduğunu belirtti.

Konaşenkov, bakanlık tarafından sorgulanan ve tıbbi eğitime sahip olan Suriyelilerin sözde kimyasal olarak bilinen saldırıda yaralananların hiçbirinde kimyasal olduğuna dair bulgu olmadığını onayladıklarını ifade etti.

‘Beyaz baretli̇ler’ teşki̇latına ci̇ddi̇ baskılar yapıldı

Konaşenkov, “İngiltere’nin Doğu ’da yaşananlar ile alakalı Rusya’ya yönelik propaganda yürüttüğüne dair kanıtlarımız var. Nisan’ın 3’ü ile 6’sı arasında ‘Beyaz Baretliler’ teşkilatına tarafından ciddi baskılar yapıldı.

Onlara ‘Ceyş-ul İslam’ örgütü üyelerinin Şam’a ağır silahlarla ateş edeceği ve daha sonra da kuvvetlerinin buna karşılık vereceği söylenmiş. O gün Beyaz Baretliler teşkilatına da bu saldırıyı kimyasal ile gerçekleştirilmiş gibi gösterme görevi verilmiş” şeklinde konuştu.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın